DÖNÜM NOKTASI

12 Nisan 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
414 defa okundu.
DÖNÜM NOKTASI

 

ffgggBir bebek ne kadar saf ve temiz doğar Kötülük kelimesini bilmeden . Büyüdükçe hatalar yaparız. Yaşımız ilerledikçe hatalarımızın büyüklüğü de artar. Etrafta ne görüyorsak onu uygulamaya koyanımızda var içimizde.

Aslında büyüdüğümüzde önümüzde iki yol vardır. Birincisi iyi bir insan olup gerektiğinde kötü yüzünü göstermek, ikincisi ise kötü bir insan olarak çevredekilere zarar vermek. Tabi iyi yolu seçende kötü yolu seçende hata yapar. Önemli olan bu hatayı bilip düzelmeye çalışmaktır. Çoğu insan bunu yapmayarak dönüm noktasını kaçırıyor eminim.  Aramızdan az insan çıkar dönüm noktasını bulan. Oturup düşünmek lazım hatalarımızı ve dönüm noktasını yakalamalıyız. Hepimizin yanlışları, hataları var kabul edelim. Oturup dönüm noktamızı bulalım ki hayatımız anlam bulsun.  Yanlışlarımızı görelim ki ileride yalnız kaldığımızda pişman olmayalım. Dönüm noktasını bilmeyenler var aramızda. Bir şeylerden ders çıkarmaya çalışmak zor değil. Hatalarımız her ne kadar büyük olursa olsun anlayıp onu düzeltmek gerekir. İnsanlar hata yapar, suç işler, kırar döker ve bir gün oturup düşünür ben ne yaptım diye  eğer o hatayı telafi edip bir daha yapmama kararı alırsa dönüm noktasını bulmuş olur ve hayatına yeni bir insan olarak devam eder. Çok zor değil. Her gece başınızı yastığa koyduğunuzda uyumak yerine hatalarınızı yanlışlarınızı ve doğrularınızı düşünün. Sonra karar verin hangisi size daha yakın ve yakışıyor. İyi bir insan olmak mı kötü bir insan olmak mı? Yaptığınız her hata ve bunu bilerek o hatayı devam ettirmek ahiret hayatınızı etkiliyor bunu düşünerek hareket edin.

Biri anlatıyor: “Benim çok hatam oldu, kendime, aileme ve çevremdekilere çok zarar verdim. Aslında bu biraz da sevgisiz kalmamdan dolayıydı sanırım. Yıprandıkça yıprattım. Yapmadığım hata kalmadı herhalde. Sonra hastanelik oldum birden ve psikolojim bozulmuş, ruhen çökmüşüm. İlaç içmeye başlayınca daha çok asileştim. En büyük hatayı yapmaya kalkıştım. Kendimi öldürüp  bu yalan dünyadan kurtulacaktım. Ama bir arkadaşımın o esnada arayıp ağlaması yapma  demesi benim canımı çok yakmıştı. Ama beni vazgeçirememişti. Her ilaç içtiğimde ve krizler geçirdiğimde ölmeyi düşündüm hep o arkadaşım yanımdaydı ve elimden tuttu. Bir gece vakti oturdum ve düşündüm. Çocukluğuma baktım hep acı gençliğime baktım o da acı sevgisiz büyüdüm hala da öyleyim. Annem ya da babam kaç kere intihara kalkıştığımı bilmiyor. Ama öyle biri biliyor ki beni hayatta tutmaya çalışıyor. Benim hiç olmayan ve başkasını bularak küçük kız kardeşim yerine koyduğum kişi biliyor. Ve beni seviyor. Bensiz yaşamak istemiyor dedim.  Ben düşsem de kaldıracağını söyleyen küçük kız kardeşim biliyor. Ve ben hatalarımı düşündüm. Evet çok hata yaptım en büyük hatam da canımdan vazgeçmek oldu. Ben hatalarımı düşündüm ve dönüm noktamı buldum.”

İşte hayat sadece sizin canınızı yakmıyor. Dönüm noktanızı görmemenin anlamı yok. Hepimizin içinde kötülük var, bir yanımızda katil ruhumuz var önemli olan bunu fark ederek doğru yolu seçmek. İnsanlara zarar veren insanlar var. Bunu fark ederek bundan vazgeçmek önemli olan. Bu yüzden tek dileğim hayatınızın asıl dönemi olan dönüm noktanızı er ya da geç bulmanız.

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On