“Dolar Yükseldi Millette Para Yok”

7 Aralık 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
510 defa okundu.
 “Dolar Yükseldi Millette Para Yok”

Yünlü Korselerden Elde Ettiği Gelir Kaynağı İle Evini Geçindiren 5 Çocuklu Uğur Kayıgısız, Yaklaşık 25 Yıldır Sokak Tezgâhtarlığı Yaparak Evinin Geçimini Sağlıyor

Aksaray Ortaköy’den gelerek Kuşdili Mahallesinde kaldırıma açtığı tezgâhında kışın sıcak tutması için yün dizlikler ve korseler satan 40 yaşında ki Uğur Kaygısız, Gazetemiz 40 Arena Muhabirine yaptığı söyleşisinde; “5 çocuğum var. Çelik çocuğumuzun rızkını ekmek paramızı çıkarmak için soğuk sıcak demiyoruz çalışmak zorundayız. Çocukların masrafları, ev ihtiyacı kredi kartları borçları derken bir şekilde kazandığımızı yetirmeye çalışıyoruz. Gelir kaynağım sadece bu başka imkân yok. Yaz kış soğuk demeden geliyoruz. Babam çiftçiydi bende kendimi bildim bileli bu işi yapıyorum” diye konuştu.

“VATANDAŞLARIMIZIN BEL VE BACAK AĞRILARINA FAYDALI”

25 senedir bu işi yapıyorum diyen Kaygısız, “Kış mevsimi olduğu için vatandaşlarımızın bel ve bacak ağrılarına faydalı olması için korse ve kuşak takımı satıyorum. Korseler ve dizlikler yünden yapılma olduğu için çok sıcak tutuyor. Bunların kışın sıcak tutmasında çok fazlasıyla fayda var. Vatandaşlarımız diz ve bel ağrısından çok perişan bir halde. O nedenle korselere ve dizliklere rağbet güzel”

“ALLAH AZ VERSİN YEDİRECEĞİNİ VERSİN”

Kaygısız; “Normalde biz yün korseleri 10 TL’ye satmamız gerekiyor ama 5 TL’ye satıyoruz. Aldığımız paradan çok az bir karla satmaya çalışıyoruz. Dolar yükseldi millette para yok. Aşırı derece de pahalıya alıyoruz zaten. Geçen senede aynı fiyata sattık bu sene de aynı fiyata satıyoruz. Fark eden bir şey yok. Bizde 5- 6 liraya burada ekmek paramızı çıkarmaya çalışıyoruz. Belirli bir işimiz olsa daha iyi olurdu tabiî ki ama buna da şükür. Olmadığı için bu imkânlarla devam etmek zorundayız. Bundan çok karımız olmuyor ama yetmese ne yapacağız, hırsızlık yapacak halimiz yok alın terimiz ile yetse de yetmese de az da olsa çokta olsa ekmek paramızı çıkarmaya çalışıyoruz. Allah az versin yedireceğini versin. Bugüne de şükür elimiz ayağımız tutuyor, bir şeyler yapmaya çalışıyoruz” dedi.

Haber Sümeyye Şahin

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN