Dolandırıcıların yeni metodu engelliler derneğinden geliyoruz

15 Ekim 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
681 defa okundu.

Kırşehir’de engelli derneğinden geliyoruz yardımcı olacağız bizlere de yardımcı olun diyen kişiler dolandırıcılık yaptı.

İddialara göre Kırşehir’in merkeze bağlı Dedeli köyüne gelen kişiler ‘Engelli derneğinden geliyoruz bizlere yardım edin ki bizler de sizlere yardımcı olalım’ dedikleri köylüleri dolandırdı.

Köyde manevi duyguları sömürerek gerçekleştirilen dolandırılma iddiasında köylü Faik Yaşar, “Almanya’dan emekliyim eşim geçirdiği rahatsızlık sonucunda yatağa mahkum oldu.

Bize eşinizin durumunu inceledik gerekli olan yardımı yapacağız fakat sizlerin de bize yardımcı olması gerekir şeklinde konuştular.

Bende eşimin akülü araba almasını dilediğimden gelenlere yardımcı oldum” dedi.

Yaşar, kendisi ile irtibat kurulan numarayı aradığını fakat sürekli yanlışlık olduğunu söylediklerini belirterek, “Beni arayan benimle irtibat kurulan numarayı aramama rağmen bir türlü bizi dolandıranlarla irtibata geçemiyorum.

200 lira civarında dolandırıldım.

Sadece ben değil, köyde birçok kişi de bu insanlara üzülerek destek oldu” ifadelerini kullandı.

‘ SERVET AVKAPAN, TÜM ENGELLİLERİ UYARDI ‘

Şirin Kırşehir Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Servet Avkapan, engelliler adına yapılan dolandırıcılara karşın uyardı.

Avkapan, ‘Kırşehir’de engelliler adına yapılan ve duyguların sömürüldüğü dolandırıcılık olaylarına karşın dikkatli olun bizler hiçbir zaman kapı kapı gezip para toplamayız’ dedi.

Bedensel Engelliler Dernek Başkanı Servet Avkapan, “Bizler hiçbir zaman insanların kapısına giderek para yada başka bir talepte bulunmadık bulunmayız.

Yaptığımız her iş resmi evraklıdır ve asla yasalar dışında iş yapmayız.

Engelli kardeşlerimiz kesinlikle tanımadıkları özellikle dergi satacağız, sizlere yardımcı olacağız bizi destekleyin dernek başkanının bilgisi var gibi taleplerle gelen insanlara aldanmasın gerekiyorsa kardeşlerimiz bizlere telefon numaralarımızdan ulaşsınlar” şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN