Doktora ve Yüksek Lisans Programlarına Öğrenci Alınacak

6 Temmuz 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
891 defa okundu.
Doktora ve Yüksek Lisans Programlarına Öğrenci Alınacak

 

Doktora ve Yüksek Lisans Programlarına Öğrenci Alınacak

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi internet sitesi üzerinden Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Tezli Yüksek Lisans ve Doktora Öğrenci Alım İlan duyurusunda bulundu.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünün aşağıda belirtilen Doktora ve Yüksek Lisans programlarına 2018–2019 Öğretim Yılı Güz Yarıyılı için öğrenciler alınacağının belirtildiği duyuruda Adayların sadece bir(1) anabilim dalına tercih yapma hakları olduğu ve bir lisansüstü programda kaydı bulunanların kesinlikle kaydı yapılmayacağı açıklandı.

Matematik ve Fen Eğitimi, Fizik, Kimya, Tarla Bitkileri, Zootekni, İleri Teknolojiler, Tarımsal Biyoteknoloji, Genetik ve Biyomühendislik, Moleküler Biyoleji ve Mühendislik gibi anabilimdalı kontenjanlarında alım yapılacak olan Fen Bilimleri Enstitüsünün belirtilen Doktora ve Yüksek Lisans programlarına 2018–2019 Öğretim Yılı Güz Yarıyılı için başvuruların 13 Ağustos-31 Ağustos 2018 (31 Ağustos saat 15:00’a kadar) kayit.ahievran.edu.tr adresinden online olarak yapılacağı açıklandı.

İLAN TAKVİMİ

MÜLAKATA HAK KAZANAN ADAYLARIN İLANI:31 Ağustos Saat:18:00 Mülakata girmeye hak kazanan öğrencilerin listesi

http://fbe.ahievran.edu.tr adresinde duyurulacaktır.

MÜLAKAT YERİ: Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü (Salonlar mülakata girecek aday listesi ile birlikte ayrıca ilan edilecektir)

MÜLAKAT TARİHİ: 04 Eylül 2018 Salı saat 09:00

SONUÇLARIN İLANI: 04 Eylül 2018 Saat: 18:00 (http://fbe.ahievran.edu.tr adreslerinde duyurulacaktır.)

KESİN KAYIT TARİHLERİ: 5-6-7 Eylül 2018 Tarihlerinde mesai saatleri içerisinde kayıt yapılacaktır.

YEDEKLERİN İLANI:07 Eylül 2018 saat 17:00

YEDEK KAYIT: 10 Eylül 2018 Tarihinde kayıt yaptırmayan adayların yerine yedek öğrenci listesinden boş kalan öğrenci kontenjan sayısı kadar yedekteki sırası dikkate alınarak kayıt yapılacaktır.

BAŞVURU ÜCRETİ

Başvuru tarihlerinde adaylar Halk Bankası Kırşehir Şubesi TR130001200950200006000014 Hesap numarasına 50TL (Elli Türk Lirası) başvuru ücretini T.C. Kimlik Numarası ile yatıracaklar ve dekontu online başvuru sırasında sisteme yükleyeceklerdir. (Ücret yatırmayan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır)

YÜKSEK LİSANS PROGRAMI BAŞVURULARINDA ARANACAK ŞARTLAR

Başvuracak adayların bir lisans diplomasına sahip olmaları gerekiyor. Lisans öğreniminin yurt dışında tamamlanmış olması durumunda ayrıca Yükseköğretim Kurulunca verilmiş denklik belgesi aranıyor. ALES’ten başvurduğu programın puan türünde en az 55 puan almış olmaları gerekmektedir. Yükseköğretim Kurulu tarafından ALES 55 taban puanına karşılık gösterilen GMAT, GRE veya benzeri diğer sınav sonuçları da kabul edilecek. Yabancı dil sonuç belgesi yoksa yabancı dil puanı sıfır (0) kabul edilerek hesaplama yapılacak.

DOKTORA PROGRAMI BAŞVURULARINDA ARANACAK ŞARTLAR

Başvuracak adayların bir lisans/yüksek lisans diplomasına veya mezuniyet belgesine sahip olmaları gerekiyor. Lisans/yüksek lisans öğreniminin yurt dışında tamamlanmış olması durumunda ayrıca Yükseköğretim Kurulunca verilmiş denklik belgesi aranıyor.  Yüksek lisans derecesi ile başvuracak adayların bir yüksek lisans diplomasına sahip olmaları, yüksek lisans mezuniyet notunun tezli yüksek lisans programından mezun olanlar için 100 tam puan üzerinden en az 68, 4 tam puan üzerinden en az 2,5, harfli sistemde en az CB olması gerekiyor.  Lisans derecesi ile doktora programına başvuracak adayların lisans mezuniyet not ortalamalarının 4 üzerinden en az 3 veya muadili bir puana sahip olmaları gerekir. Yüksek lisans derecesiyle başvuracaklar adayların, ALES’ den başvurduğu programın puan türünde en az 60, Lisans derecesiyle başvuracak adaylarında ALES’ den başvurduğu programın puan türünde en az 80 standart puan alması gerekiyor. Yükseköğretim Kurulu tarafından ALES puanına karşılık gösterilen GMAT, GRE veya benzeri diğer sınav sonuçları da kabul edilir.  Yabancı dil (YDS) sınavından en az 55 puan veya YÖK tarafından eşdeğerliği kabul edilen bir yabancı dil sınavından muadili olan bir puanı belirtir yabancı dil belgesinin olması gerekiyor. (Haber: Filiz ÖZ)

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On