“Doğu Onların Eviyse İç Anadolu’da Bizim Evimiz”

22 Eylül 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
372 defa okundu.
“Doğu Onların Eviyse İç Anadolu’da Bizim Evimiz”

                                                   

  1. Ahilik Haftası Dolayısıyla Her Akşam Bir Etkinliğin ve Konserlerin Olduğu İlimiz, Bugünde Grup Tillo’yu Ağırladı

Kırşehir Cacabey meydanında 30. Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında her akşam bir sanatçının sahne aldığı, gecede bu akşam da Grup Tillo Kırşehirlilerle buluştu. Her yaş grubunda insanın büyük ilgi gösterdiği ilahi konseri, gecenin geç saatlerine kadar sürdü. Grup, okuduğu Türkçe, Kürtçe ve Arapça parçalarla ilahi severleri büyüledi. Ellerindeki deflerle sergiledikleri olağanüstü performansı pür dikkat izleyenler ise, zaman zaman cep telefonlarıyla görüntü almaya çalıştı. Konser esnasında birlik ve beraberlik mesajları veren grup, Kürt-Türk arasına nifak tohumları serperek, ayırmaya çalışanlara da Kürtçe seslendirdiği “Edi Besse” adlı eseriyle yanıt vererek tepki gösterdi.  Birbirinden güzel eserleri seslendiren Grup Tillo ekibi, konser bitimi sonrası Gazetemiz 40 Arena Muhabirine yaptığı açıklamasında; “Burası da bizim vatanımız, burası da bizim ülkemiz, burası da bizim evimiz. Bugün nasıl doğu varsa, İç Anadolu’da vardır. Doğu onların eviyse İç Anadolu da bizim evimizdir. Kardeş bağı olsun. Gidip gelelim” ifadelerini kullandılar.

“DAHA BİRLİK, BERABERLİK VE KARDEŞLİK RUHUYLA BİR ARADA OLACAĞIZ”

Gördüğümüz ilgi bizi hayran bıraktı diyen grup, konuşmasını şu şekilde sürdürdü; “Kırşehir’e daha öncede gelmiştik. Zaten daha önceki geldiğimizde de yine burayı çok sevmiştik. Biz Kürt bir grup olarak Kırşehir’i daha Milliyetçi bir il olarak bildiğimiz için bu kadar güzel bir ilgi beklemiyorduk. Gördüğümüz ilgi bizi Kırşehir’e hayran bıraktı. Hatta öyle şeylerle karşılaştık ki sahneden inip halkın içine gittiğimiz de verecek hediye bulamayan bir bayanın cebinden çıkardığı tesbihi hediye etmesi beni çok duygulandırdı. Başka bir arkadaş bize takkesini hediye etti. Çok sıcak bir ilgi gördük ondan dolayı Kırşehir’e karşı gönlümüzde farklı bir muhabbet oluştu. O muhabbetten dolayı ‘Ortağız bir namusa’ isimli şarkımıza Kırşehir’i ilave ettik. Bu gelişimizde geçen defaya göre daha büyük daha güzel bir ilgi gördük. Kırşehir şuanda bizim için Türkiye’de ki nadide şehirlerden bir tanesi. Her çağrıldığımız da hep ilk tercihi Kırşehir yönünde kullanacağız. Ahi Evran’ın kardeşlik hareketini başlattığı bir diyar. Umarım bu hareket Türkiye’nin geneline yayılır. Daha güzel günlerde, daha Sıcak ortamda, daha birlik ve beraberlik, kardeşlik ruhuyla bir arada olacağımız günlerde tekrar burada olmayı diliyoruz. Aynı zamanda Biz doğuda yaşadığımız için bize bu tarafları çok farklı anlatmışlardı. Ama gelip gördüğümüz zaman o anlatılanlarla alakası yok yani. Bizim doğu halkı gibi, doğu insanı gibi, iyi bir yaklaşım, güzel bir karşılama iyi bir ev sahipliği yaptılar. Bizde Kırşehir halkını Diyarbakır’a bekliyoruz. Talep olursa gezme amaçlı geliriz ama olmazsa gezmek için buraya geliriz. Halk ile İç içe yaşıyoruz. Burası da bizim vatanımız, burası da bizim ülkemiz, burası da bizim evimiz. Bugün nasıl doğu varsa, İç Anadolu’da vardır. Doğu onların eviyse İç Anadolu da bizim evimizdir. Kardeş bağı olsun. Gidip gelelim” şeklinde konuştular.

HABER SERHAT ERDOĞAN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On