DOĞALGAZA İNDİRİM GELEBİLİR

28 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
415 defa okundu.
DOĞALGAZA İNDİRİM GELEBİLİR

on-odemeli-dogalgaz-sayaciKırşehir’de doğalgaz kullanan vatandaşlara müjde! Doğalgaza %15 İndirim gelebilir.

Kırşehir’de doğalgaz da indirime gidebilme ihtimalinin yüksek olduğu bildirildi. Soğukların başlamasıyla doğalgaza yönelen vatandaşın içini korku sarmıştı. Herkesin aklındaki soru işareti kalkıyor. Doğalgaza zam yerine indirim uygulanacağı belirtildi.

Rus basınına konuşan Gazprom sözcüsü Sergey Kupriyanov, Türkiye’nin doğalgaz fiyatında indirim konusunda anlaşma sağlanamaması üzerine uluslararası tahkime başvurduğu ile ilgili gelişmeleri değerlendirdi.

Gazprom sözcüsü, “Rusya, Türkiye için doğalgaz fiyatında indirim yapabilir. Böyle bir olanak sözleşmede öngörülmekte. Bu durumda 2 gelişme olasılığı olur, ya uluslararası tahkime kadar anlaşma ya da tahkim kararı. Türkiye’nin uluslararası tahkime başvurması normaldir. Sözleşmede öngörülmekte.” dedi.

Gazprom sözcüsü, mahkeme kararına kadar sorunu çözebileceklerini de sözlerine ekledi. Muhabirlerin sorusuna rağmen, Kupriyanov fiyat konusunda net rakam söylemeyi reddetti.

Dün Ankara, Rusya ile doğalgaz fiyatında indirim konusunda anlaşma sağlanamaması üzerine uluslararası tahkime başvurmuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN