Diyarbakır’dan Hiç Bilmedikleri Bir Memlekette Ekmek Davası

13 Mart 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
280 defa okundu.

 

 

1992 Yılında Diyarbakır’da Okullarının Yakılmasının Ardından, 1994 Yılında İlimize Geldiğini Söyleyen İhsan Kayaş, İnşaatlarda Çalışarak Geçimini Sağladıklarını Fakat “Şimdiler de İşlerinin Tadı Bozuk” Diyor.

Diyarbakır’dan Hiç Bilmedikleri Bir Memlekette Ekmek Davası

Diyarbakır’dan hiç bilmedikleri bir memleket olan şehrimize göçlerini taşıyan ve yaklaşık 25 yıldır İnşaatlarda çalışarak geçimlerini sağlayan 40 yaşında ki İhsan Kayaş, “Müteahhit evleri satamıyor, hal böyle olunca bizde paralarımızı alamıyoruz. Yanımız da 30-40 tane adam çalıştırırken şimdi yanımızda yevmiyeyle adamları zar zor çalıştırıyoruz” diyerek geldikleri durumdan yakınıyor.

İnşaat sektöründe 24 yılını geride bırakan Kayaş, Diyarbakır’dan Şehrimize uzanan hikâyesini anlattı;

“İŞLERİN TADI KALMADI”

“40 yaşındayım. 1992 yılında okuduğumuz okul yakıldı. Bizde ondan sonra 1994 yılında çalışmak için Diyarbakır’dan Kırşehir’e geldik. Yaklaşık 24 yıldır da Kırşehir’de yaşıyoruz. 1994 yılından bu zamana kadar İnşaat sektöründe çalışıyorum. İş için geldik burada kaldık. Bu sene artık bu işi bırakacağım. Artık burada işlerin tadı kalmadı”

“YEVMİYELİ ÇALIŞAN ZOR BULUYORUZ”

“İşlerin tadı yok. Her şey zamlı. Adam alamıyoruz, Müteahhit evleri satamıyor, hal böyle olunca bizde paralarımızı alamıyoruz. Yanımız da 30-40 tane adam çalıştırırken şimdi yanımızda yevmiyeyle adam çalıştırıyoruz. Her şeye zam geldi. Demir pahalandı”

“İŞ ÇOK PARA YOK”

“Önceden 30-40 tane adam çalıştırırken şimdi kendim de yevmiyeli çalışıyorum. İşlerimizin durgunluğu 2015 yılından beri bu şekilde”

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN