‘DİYALOĞUMUZU GÜÇLENDİRELİM’

18 Ağustos 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
538 defa okundu.
‘DİYALOĞUMUZU GÜÇLENDİRELİM’

DSC_0528

Kırşehir Emniyet Müdürü Sıtkı Akgül Kırşehir basınıyla ‘Diyaloğu Güçlendirmek’ adına toplantı düzenledi. Toplantıda Akgül Kırşehir’e göreve geldiği andan itibaren geçen son bir yılı da yüzeysel bir şekilde değerlendirdi.

 

Kırşehir Emniyet Müdürü Sıtkı Akgül dün Kırşehir basın mensuplarıyla ‘Diyaloğu Güçlendirmek’ amacıyla kahvaltılı basın toplantısı tertip etti.

Toplantıda konuşma yapan Emniyet Müdürü Sıtkı Akgül, Kırşehir’de görev aldığı günden bu yana geçen süreyi değerlendirdi ve bazı basın mensuplarının yaptığı asparagas haberlere değindi. Kırşehir basınıyla olan diyaloğu daha kuvvetlendirmek için bir araya gelen Akgül, son dönemlerde Kırşehir’in gündemini meşgul eden trafik ekiplerinin çalışmaları ve uyguladıkları işlemlere açıklık getirdi. Trafik ekiplerine cezalı uygulamadan çok ödüllü uygulama yapmalarını tavsiye ettiğini dile getiren Akgül, “Bazı basın organları ‘Vatandaşa keyfi ceza yazılıyor’ mahiyetinde haber yapmışlar. Biz hiç bir zaman keyfi bir iş yapmıyoruz. Gündüz herkes dışarıda polisi de dışarıda vatandaşı da dışarıda. O yüzen biz elimizden geldiğince gece dışarıda olmaya özen gösteriyoruz. Kırşehir zaten Türkiye’nin diğer illerine göre huzur dolu bir şehir. Bunu görev yaptığım bir yıl içerisinde daha iyi anlıyorum. Ama ilçe nüfusunu da katarsak 200.000 nüfuslu bir şehirde, hele ki insanların olduğu yerde illa ki kavga çıkar. Bizim görevimiz olaya duyduğumuz andan itibaren en doğru şekliyle müdahale etmektir. Diğer hususlarda ve özellikle trafik konusunda biz görevimizi yapıyoruz, bu defa ‘Polis keyfi ceza yazıyor’ diye yazılıyor. Biz cezasız işlem yapmaya çalışıyoruz, bu defa da vatandaşın cebinden parasını almadığımızda kurallara uymadığını görüyoruz. Ancak son bir aydır bu düzensizliği bir düzene koyduk. Özellikle 10 Ağustos 2015- 16 Ağustos 2015 arası Kırşehir’de modifiye araçlarda yaptığımız denetimlerde toplam 1065 aracı kontrol ettik. Bunlardan şehir içinde kontrol edilen 717 araçtan 59’una ceza yazıldı. 27 araç trafikten men edildi. Bölge trafiğimizin 348 araçta yaptıkları denetimlerde ise 7 araca cezai işlem uygulanmış, 7 araçta trafikten men edilmiştir. Bu çerçevede toplam 1065 aracın 66’sına cezai işlem uygulanmış olup 34’ü trafik dışı bırakılmıştır. Yine Trafik Tescil Denetleme Şube Müdürlüğümüz toplam 540 araca denetim uygulamıştır. Gerek basın mensuplarımızdan gerekse vatandaştan gelen istek ve şikayetler doğrultusunda özellikle şehir içinde bazı kişiler egzoz patlatma ve pati yapma konusunda uyarılmış gerektiğinde cezai işlem uygulanmıştır.

Yine vatandaşlarımızdan şehrin ara sokak ve caddelerinde meydana gelen içki içme, silah atışı yapılması gibi gelen şikayetle de dinlenilmekte ve gereken işlemler yapılmaktadır. Buradan sizler aracılığıyla da vatandaşlarımızdan rahatsız oldukları her konuda bize ulaşmalarını istiyoruz. Bazı basın mensupları ve vatandaşlar bize ulaşamadıklarını söylemekteler. Oysa biz ulaşılamaz değiliz. Bize istediğiniz her zaman ulaşabilirisiniz.” ifadelerinde bulundu.

Emniyet Müdürü Akgül son günlerde verilen şehitlere de değinerek; “Şehitlik Necip Fazıl’ın da dediği gibi önce şahitlik sonra şehitlik demektir. İnan ve güçlü olan insan önce şahit sonra şehit olmaktadır. Biz ülkemiz genelinde ne kavgalar çıksın ne de şehit verelim istemiyoruz. Hayatını baharında gençlerimiz toprağa vermek gerçekten yüreklerimizi dağlıyor. Şehitlerimize rahmet yakınlarına ve aziz milletimize başsağlığı diliyorum.” dedi.

Akgül, yapmayı düşündükleri ve yapılacak olan projelere de değinerek; “Henüz icraata getirmediğimiz hiç bir işe proje gözüyle bakmam. Bu yüzden şu an uygulamakta olduğumuz “Ahiler diyarı emniyet kemeri kuşanıyor” ve geçtiğimiz aylarda uyguladığımız “İşitme Engelliler” projemiz ses getiren güzel bir proje oldu. Elbet düşündüğümüz projeler de var, bunları da zamanı geldikçe paylaşacağız.” özdeyişine yer verdi.

Polis evinde gerçekleştirilen toplantı karşılıklı sohbetler eşliğinde sona erdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN