Diyabeti durduralım

14 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
540 defa okundu.
Diyabeti durduralım

kapak114 Kasım Dünya Diyabet Günü nedeniyle Kırşehir Halk Sağlığı Müdürlüğü Yetkilileri, diyabet hakkında açıklama yaptı.

Diyabetin, vücutta üretim ve kullanımına ilişkin gelişen problemin sonucu olarak meydana gelen bir hastalık olduğunu bildiren Kırşehir Halk Sağlığı Müdürlüğü Yetkilileri, “Kaslarımız ve diğer dokularımız yağ ve karaciğer glukozunu kandan hücrelerin içine alabilmek için, insülin diye adlandırılan bir hormona ihtiyaç duyarlar. İnsülin, pankreas denilen salgı bezi tarafından yapılır. Bir kişi diyabet olduğunda ya pankreası hiç insülin üretmiyordur ya da vücudu salgılanan kendi insülinini etkin bir şekilde kullanamıyordur. Sonuç olarak, diyabetli kişiler aldıkları besindeki şekeri yeterince kullanamazlar. Bu da kanda şeker miktarının artmasına yol açar. Bu olay “Hiperglisemi” olarak adlandırılır. Diyabetin yan etkileri, kandakiyüksek glikoz seviyelerinin devamlı olmasıdır” ifadelerini kullandı.

Günümüzde, diyabet için kesin tedavinin olmadığını bildiren Kırşehir Halk Sağlığı Müdürlüğü Yetkilileri,  diyabet tipleri hakkında:

“Tip 1 Diyabetus Mellutus: Bu kişiler genellikle insülin üretmemektedirler. Dışarıdan insülin kullanmak zorundadırlar.

Tip 2 Diyabetus Mellutus: Genellikle insülin enjeksiyonu gereksinimleri yoktur. Yalnızca diyet veya oral(ağızdan alınan ilaçlar) tabletler ile tedavi edilirler. 45 yaşından büyük, şişman kişilerde yaygın görülür. “ifadelerini kullandılar.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On