“Diyabet Okulu” İlk Eğitimini Verdi

21 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
297 defa okundu.
“Diyabet Okulu” İlk Eğitimini Verdi

h6_3Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde “Diyabet Okulu” İlk Eğitimini Verdi

 

Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Mehmet Saylam’ın koordinesinde Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Eğitim Salonunda Uzm. Dr. Özgür Günay, Diyetisyen Yasemin Taşdemir ve Diyabet Hemşiresi Gülçin Oruç tarafından Diyabet Konulu eğitim verildi.

Diyabet (şeker hastalığı), dünyada ve ülkemizde çok sık görülen ve hayat boyu devam eden bir hastalıktır. Dengeli ve düzenli beslenme ayrıca egzersiz ile önlenebilir yada geciktirilebilir. Diyabet eğitimi diyabetli bireylerin diyabeti, diyabetin yaşamları üzerindeki etkilerini ve davranışlarını nasıl değiştireceklerini ayrıntılı bir şekilde kavramalarını sağlar. Eğitimin sürekliliği ve bilginin güncellenmesi gerekir. Eğitim, diyabet bakımının temel taşıdır çünkü, diyabetlilerin günlük durumlarını yönetebilmeleri diyabet tedavisinde en önemli özelliktir. Araştırma sonuçları, diyabette hasta eğitimi olmadığı zaman, diyabete bağlı gelişen hastalıkların dört kat daha fazla ortaya çıktığını göstermektedir. Bu sebeple Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak tüm diyabetlilere günlük bireysel eğitimlerin yanında ” Diyabet Okulu ” eğitimlerde grup eğitimleri verilmekte olduğu söylendi.
Diyabet Okulu tüm diyabetlilere hastalıklarını nasıl yöneteceklerini, tedavi yöntemlerini, beslenme, egzersiz, psikolojik uyum süreci vb konularda rehber olmak amacıyla alanında uzman kişiler tarafından verilmekte.

Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Eğitim salonunda verilen eğitimin ardından “Diyabet Okulu”nda eğitim alan personellere sertifikaları dağıtıldı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN