DİŞİN ACİLİ OLMAZMIŞ!..

18 Ağustos 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
558 defa okundu.
DİŞİN ACİLİ OLMAZMIŞ!..

DSC_0504

 

Kırşehir’de uzun zamandır yapılan yollardan kalkan tozlardan rahatsız olan vatandaş kendi kendine çözüm buldu.Vatandaşlar bitmek bilmeyen bu yol çalışmasına isyan etti.

 

Kırşehir’de 112 Acil ve Diş Sağlığı Merkezi önünde bulunan şehir yolunda aylardır süren yol çalışması hem çevrede oturan vatandaşı hem de hastaneye gelen hastaları rahatsız ediyor. Çalışmaların bir türlü bitmek bilmeyişi ve sıcak olan yaz mevsiminde kırılan betonlarda kalkan tozların çevreyi kirletmesi vatandaşa türlü türlü çareler arattırıyor. Haber ekibimize açıklamalarda bulunan hastalar ve çevre sakinleri adeta duruma isyan etti. Vatandaşlar; “Sıcak olduğu için bu yolun yapılmamasından rahatsızız. Çünkü sıcak yaz günü hastanelerin olduğu yol üzeri, yani zift olması işlemlerin olması nerede yürüyeceğimizi bilmiyoruz. Gölge bir yer arıyoruz ki, araçlarda gelip geçiyor onun için rahatsızız. Geçenlerde kuzenimin dişine dolgu yaptırmak için geldik ama hastaneye girmekte zorlandık. Neredeyse bir ayı geçti ve bu yol hala bir düzene girmiş değil, çok rahatsız olduk .

Bu yol çalışması yaklaşık olarak bir aydır sürüyor ve bu durum beni çok rahatsız ediyor. Ben bu yolun karşı tarafında oturuyorum sesten gürültüden bir de dışarı çıktığımda işçiler kızıyor, ‘Basma betona’ diyor. Böyle bir şey olur mu? Olmaması gereken bir şey çok aşırı gürültü oluyor bundan dolayı da çok kızıyorum. Bir de geçen gün başımdan geçen bir şeyi paylaşmak istiyorum, beni geçen gün azarlaması çok zoruma gitti. Ben bakkala gidiyorum. Mecbur basıp geçeceğim yolun ortasından mı yürüyeyim? O zaman da trafik kazası olacak. Bu çalışma yapılıyorsa da çabuk bitirilmesi gerekir. Üst taraftaki parkı yapacaklarına bu yolu bir düzene koysunlar ki nerede yürüyeceğimizi bilelim. Çabuk bitmesini istiyorum bitsin çünkü evim barkım tozdan harap oldu ve ben rahat rahat çamaşır seremiyorum.” diyerek haklı isyanlarını dile getirdi.

Güvenlik görevlisinin verdiği tepki de muhabirimizin gözünden kaçmadı. Hastane ile ilgili bir konu olmamasına rağmen güvenlik görevlisinin hastanemizin aleyhine mi? konuşuyorsunuz diye sert çıkışı muhabirimizi şok etti. Muhabirimiz,” Hayır bu yol ile ilgili şikayet aldık, bizzat görüp vatandaşın şikayetini dile getirmek amacıyla bu röportajları yapıyorum” dedi. Ve bir soru da güvenlik görevlisine yöneltti. Muhabirimizin, “Siz bu yolun böyle olmasından rahatsız değil misiniz? Bir de acil ambulans girişinin önü kapalı durumda.” deyince güvenlik görevlisi, “Biz hastanenin burada olmasından rahatsızız. Hem dişin acili olmaz.” diyerek konuşmasını tamamladı.

Biz de güvenlik görevlisinin “Dişin acili olmaz” sözünü soru işreti bırakarak, Diş Sağlığı Merkezi Müdürünün ve siz değerli okurlarımızın yorumuna bırakıyoruz.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN