Diriliş 40 Taraftar Grubundan Anlamlı Ziyaret.

13 Nisan 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
704 defa okundu.
Diriliş 40 Taraftar Grubundan Anlamlı Ziyaret.

Diriliş 40 Taraftar Grubundan Anlamlı Ziyaret.

‘Yetim Gülerse Dünya Güler’ adı altında Diriliş 40 taraftar grubu kimsesiz çocukları ziyaret etti. Ziyaretleriyle küçük çocukların gönüllerinde taht kurdular.

Kırşehir Belediyespor’un taraftar gruplarından olan Diriliş40 grup başkanı Bekir Adıgüzel, grup lideri Yaşar Adıgüzel ve grup üyeleri ile birlikte kimsesiz çocuk esirgeme yurdu’na ziyarette bulundular.

Geçtiğimiz hafta içerisinde gerçekleşen ziyaret sırasında çocuklarla bir arada vakit geçirerek oyuncak ve bir takım hediyeler eden Diriliş 40 taraftar grubu, kimsesiz çocukların yaşam şartlarını yakından görerek daha çok ilgi gösterilmesi gerektiğini söylediler.

Çocuk Esirgeme Kurumunda açıklamalarda bulunan Diriliş40 taraftarları Başkanı Bekir Adıgüzel, “Buraya gelmemizdeki amaç yetim çocukları sevindirmek ve onları da bu spor dünyasının içine çekebilmek. Bu doğrultuda da taraftar arkadaşlarımız ile böyle bir organizasyon gerçekleştirdik. Kimsesi bulunmayan bu çocukların yalnız olmadığını hepimizin onların yanında olduğunu göstermeyi amaçladık. Onlar bizim kardeşlerimiz, anne ve babaları olmasa da biz onlara bunu hissettirmemiz lazım. Hepimizin sevgi ve şefkati göstermemiz lazım. Bu çocuklar yetim olabilir ama asla sahipsiz değildirler” dedi.

Adıgüzel “Bir kimse, sırf Allah rızası için bir yetimin başını okşarsa, elinin dokunduğu her saç teline karşılık ona sevap vardır, düsturu üzere toplumumuzda yetimlere daha çok sahip çıkmamız ve onları sık sık ziyaretler ederek sorunlarına karınca kararınca destek vermeli, sevgi ve şefkati göstermeliyiz. Bu yavrularımıza her ortamda destek olmalıyız. Her çocuk doğuştan itibaren temel yaşam hakkı, eğitim hakkı, sağlık desteği hakkı, barınma hakkı, fiziksel ve psikolojik duruma karşı korunma hakkı gibi haklara sahiptir. Devletimiz bu çocuklara her türlü imkanları sunmakta, her ihtilacını karşılamakta. Ama onlar sevgi ve şefkat beklemektedir. İşte bu görev de hepimize düşmektedir” diye konuştu.

“Yetim Gülerse Dünya Güler” kampanyası ile çocuklarımızı küçük yaşlardan itibaren bilinçli, yardımsever, paylaşımcı, başkalarının dertleriyle dertlenen duyarlı insanlar olarak yetiştirebilmeyi esas aldığını ifade eden Bekir Adıgüzel, Türkiye’de binlerce çocuğa sahip çıkılmasının amaçlanmasına dikkat çekildiğini, kendilerinin de bu kampanya çerçevesinde Kırşehir’deki yetim ve kimsesiz çocukları sık sık ziyaret ederek, onlara sevgi ve şefkat göstereceklerini ifade etti.

Başkan Bekir Adıgüzel, “İslam dinimiz genelde tüm çocuklara özelde yetim, öksüz ve kimsesiz bütün çocuklara vermiş olduğu değerlerle yol göstermiştir. Yetim Gülerse Dünya Güler kampanyası çocuklarımıza yardımlaşma bilincini aşılayacaktır. Dünyanın ve ülkemizin geleceği için, bu projeye sahip çıkmalıyız. Bu çocuklara sahip çıkmak bizim boynumuzun borcudur. Yetimlere kendi dünyamızda yer açmak, yaşadıkları acıları beraberce paylaşarak, azaltmak hepimizin görevidir. Kimsesizlerin kimsesi olarak, değerimize, ilkemize sahip çıkmalıyız. Müslüman bir toplumda kimsesiz hiçbir bir çocuk kalmamalıdır. Bu anlayışla yetimlere sahip çıkmak için harekete geçtik. Peygamber Efendimiz, ‘Evlerin en hayırlısı, içinde kendisine iyi bakılan bir yetimin bulunduğu evdir. En kötüsü ise kendisine iyi davranılmayan bir yetimin bulunduğu evdir’ diye buyurmaktadır. Onun için hep birlikte yetimlere sahip çıkmalı, onlara şefkat elimizi uzatmalı, sıcak bir yuva özlemi çekenlere karşı üzerimize düşen görevi yerine getirmeliyiz. Müslüman, ahlakı, kimseyi kimsesiz bırakmamayı, yetimin düşlerine dokunmayı, yalnızlıklarını paylaşmayı, gözlerindeki yaşı silmeyi ve ihtiyaçlarını gidermeyi gerektirir. Bu nedenle Kırşehir’deki bütün hemşehirilerimiz bu çocuklarımıza sahip çıkmalıdır. Herkesi çevremizdeki veya başka bir yerdeki bir yetimin başını okşamaya onlara sahip çıkmaya davet ediyorum. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun” ifadelerini yer verildi.

Ziyaretin ardından küçük kardeşleri ile günün ansın hatıra fotoğrafı çekinildi ve ziyaret sona erdi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On