“Devrim Şehitlerinin Huzurunda Saygıyla Eğiliyoruz”

23 Aralık 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
325 defa okundu.
“Devrim Şehitlerinin Huzurunda Saygıyla Eğiliyoruz”

CHP İL BAŞKANINDAN ATATÜRK'ÜN KIRŞEHİR'E GELİŞİ AÇIKLAMASI (İHA/KIRŞEHİR-İHA)

Cumhuriyet Halk Partisi Kırşehir İl Başkanı Yılmaz Zengin Sarıkamış Şehitlerini Unutmadı

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi Kırşehir İl Başkanı Yılmaz Zengin açıklama yaptı. Zengin yaptığı açıklamada Menemen Olaylarına değinerek: “3 Aralık 1930’da Menemen’de bir grup yobazın Cumhuriyete karşı ayaklanarak, Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay’ı, Bekçi Hasan ve Bekçi Şevki’yi katletmesi tarihimizin en acı olaylarından biridir.

Cumhuriyet’e ve Atatürk devrimlerine inanmış Mustafa Fehmi Kubilay, bağlı olduğu değerler adına canını hiçe saymış, Cumhuriyet’in korunması uğruna ulusumuzun hiçbir özveriden kaçınmayacağının göstergesi olmuştur. Kubilay, Türkiye Cumhuriyeti’nin gericiliğe ve bağnazlığa karşı verdiği savaşın simgesi olmuş, Türk ulusunun gönlünde “devrim şehidi” olarak ölümsüzleşmiştir.

Mustafa Kemal Atatürk; “Büyük ordunun kahraman genç zabiti ve Cumhuriyetin mefkûreci muallim heyetinin kıymetli uzvu Kubilay Bey, temiz kanı ile cumhuriyet hayatiyetini tazelemiş ve kuvvetlendirmiş olacaktır” demektedir.Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü daha iyi anlıyoruz ki bir subayı için Menemen’i yerle bir etmiştir.Bugün görüyoruz ki ordumuza her taraftan saldırı oluyor.Günümüzün yetkilileri bu vahşice saldırıları sadece kınamakla yetiniyor.

Bugün içinde bulunduğumuz ortamda, devrim şehitlerini ve Kubilay’ı anmak ulusal bir sorumluluktur. Çünkü Türkiye canlarını feda eden Kubilay’ların sayesinde bugünlere gelmiştir.

Cumhuriyet karşıtı bu hazin olaydan 70-80 yıl sonra, Sivas’ta 35 aydınımızı diri diri yakılması ve Gezi Parkı direnişinde Ali İsmail’lerin linç edilmesi, Kubilay’ı katleden irtica tehdidinin hala devam ettiğinin göstergeleridir. Kubilaylar, Sivas’ta yaşamını kaybeden aydınlarımız ve Ali İsmailler aydınlığa geçişin, irticaya ve yobazlığa karşı mücadelenin simgeleridir.

Karanlıktan aydınlığa giden yolda Kubilay, Uğur Mumcu, Bahriye Üçok, Muammer Aksoy, Ahmet Taner Kışlalı, Abdi İpekçi, Turan Dursun ve daha niceleri özgür yurttaşlar olmamızın öncüleri olarak, toplumsal belleğimizdeki saygın yerlerini almışlardır. Onurlu mücadeleleri, mücadelemizdir.

Devrim şehidimiz Kubilay’ı ve tüm aydınlık savaşçılarımızı şükranla ve minnetle anıyor, huzurlarında saygıyla eğiliyoruz.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN