Devletin Malına Çökmek Var Mı?

8 Kasım 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
583 defa okundu.
Devletin Malına Çökmek Var Mı?

İlimizde yaşanan garip olayların ardı arkası kesilmiyor.

Devletin Malına Çökmek Var Mı?

Yasaların açıklığından istifade etmek isteyen bir grup güruh ekibi, büyük rantlar peşinde koşarken namuslu Kırşehir çiftçisinin elindeki arazilere göz dikmiş durumda. Gazetemize gelen onlarca şikâyetler üzerine, ilimiz köylünün öz malı olan yerlerin, yıllardır ecrimisil bedellerinin  ödenmesine rağmen, çeşitli projeler ile ellerinden  alınmaya çalışıldığı belirtildi.

SUÇLU KİM?

Mili Emlak Müdürünün Merkeze bağlı Kuşdili, Kervansaray, Aşıkpaşa, Kındam Mahallelerinde Toklumen, Sıdıklı, Karadurak Savcılı, Karacaören ve Çöl köyleri köylülerinin ellerinden alınıp Sanayi kuracağız, Küçükbaş, Büyükbaş hayvancılık yapacağız denilerek onlarca köylünün öz malı, yıllardır ekip biçtiği ecrimisil ödememesine rağmen uyduruk bir proje ile ellerinden alındığı şikâyetleri hızla yayılıyor. Bazı yerleri hala FETÖ’cüler işletmekte, bazı yerler hatırı sayılır kişilere verildiği söylenmekte diyen Vatandaşlar, Milli Emlak Müdürü köylünün mü, FETÖ’cülerin mi, yoksa hatırı sayılır kişilerin mi müdürü? Şeklinde diyerek sitem dolu sözler söyledi.

YASALARIN GEREKLERİNİ YERİNE GETİREN KIRŞEHİR ÇİFTÇİSİ Mİ? YOKSA BURADAN RANT ELDE ETMEK İSTEYENLER Mİ?

Hiçbir şartı yerine getirilemeyen ihalenin, devleti bu kadar zarara uğratmış kişi ve kişilerin sözleşmeleri neden fesh edilmiyor? Köylünün kullanım hakkı olmasına rağmen dışardan birine verilmesinin altında bir şeyler mi var? Devleti bu kadar zarara uğratan kamu görevlileri hakkında soruşturma neden açılamıyor? İrtifak hakkı başkasında, kullanım hakkı FETÖ’de mi?

Milli Emlak Müdürü Köylünün hakkını verecek misin, Köylünün hakkını yemeye devam mı edeceksin? Bazı hazine arazilerinin FETÖ’cülerin işlettiğine dair kesin kanıtlar olmasına rağmen sizin bundan haberiniz var mı yok mu? Anlaşma süresi geçmesine rağmen aslına uygun projelerin hayata geçirilmemesini biliyor musunuz hiç denetim yaptınız mı? Sözleşme süresi bitmesine rağmen yasalar gereği feshi olması gerekirken sizin hala birilerine kollamak görevleriniz arasında mı? Biz bu soruların cevabını sizden bekliyoruz.

                Gazetemiz 40 Arena Kırşehir’de yaşanan tüm olayları açık bir şekilde ortaya koyma kararlığı ile yoluna devam edecektir.

HABER MERKEZİ

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN