Devletin Koruması Altında Bulunan Yurt Çocukları

20 Ocak 2023
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1849 defa okundu.
Devletin Koruması Altında Bulunan Yurt Çocukları

Devletin Koruması Altında Bulunan Yurt Çocukları

Devletin Koruması Altında Bulunan Yurt Çocukları

                   YURT-AY-DER’GAZETEMİZE ZİYARET

Kırşehir’de faaliyet gösteren Kırşehir Yetiştirme yurdunda yetişmiş kimsesizlerin kimsesi olan birkaç arkadaşın bir araya gelerek kurduğu YUR-AY- Derneği Kırşehir Basın Konseyi Cemiyet Binamıza gelerek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günümüzü kutlayıp aynı zamanda da Dernek çalışmaları hakkında bilgiler verdiler.

Dernek Başkanı Bayram Koç yaptığı açıklamada ‘’2008 yılında Kırşehir Yetiştirme Yurdunda yetişmiş birkaç Arkadaşımız ile kurduğumuz Yetiştirme Yurdu Mezunları Derneği

Bugün ki ismi ile Bizim Aile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği YURT-AY-DER KIRŞEHİR

Devlet korumasında bulunan çocuklarımızın kişisel ve ruhsal gelişimlerine katkı sunmak için faaliyet yapmaktadır. Kurum ziyaretleri ile sorun tespit ve çözüm önerilerinde bulunarak Kamu kurum ve kuruluşlarımıza Sivil Toplum Kuruluşu olarak katkı sunmaktadır’’.

Hali hazırda İç İşleri Bakanlığı tarafından desteklenen KORUMA ALTINDA GELECEĞE BAKIŞ PROJESİ yürütülmekte olup proje kapsamında birçok etkinlik gerçekleştirmektedir. Etkinlik faaliyetlerimiz arasında Gazete ve Gazete temsilci ziyaretlerimiz vardır.

YURT AY DER tarafından Tanıtım toplantısı ve ziyaretleri Dernek üyeleri ve Koruma altında çocukları ziyareti bulunmaktadır. Kırşehir Basın Konseyi Cemiyetimize Gelen ziyaretçiler Yurt Çocukları Başkanı

Yönetim kurulu başkanı Bayram Koç  ve yönetim kurulu üyeleri Mehmet Tatar., Öner Tekin, Mehmet Dursun,ve üyelerimiz Ahmet Akbayır, Hacı Ömer Kaya katılmıştır.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN