DEVLET ÖVÜNÇ MADALYASI VE BERATLARI” VERİLDİ.

30 Ocak 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
517 defa okundu.
DEVLET ÖVÜNÇ MADALYASI VE BERATLARI” VERİLDİ.

Bakanlar Kurulu Kararı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı ile milletimiz adına aziz şehitlerimizin ailelerine ve kahraman gazilerimize verilmesi kararlaştırılan “Devlet Övünç Madalyası ve Beratları” düzenlenen törenle hak sahiplerine takdim edildi.

Bir otelde gerçekleştirilen törene Vali Necati Şentürk’ün yanı sıra Milletvekili Salih Çetinkaya, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, il protokolü, kaymakamlar, şehitlerimizin yakınları ve gaziler katıldı.

Saygı Duruşu, İstiklal Marşı’nın okunması ve Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan program Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni” nedeniyle yayınladığı mesajın okunması ile devam etti.

Ardından törende bir konuşma yapan Vali Necati Şentürk, Devlet Övünç Madalyası ve Beratının şehitlerimiz ve gazilerimize duyduğumuz minnetin ve şükranın en büyük ifadesi olduğunu söyledi.

Kahramanların uğruna can verdiği değerlerimizi korumanın en önemli görevlerimizden birisi olduğunu belirten Vali Necati Şentürk, “Bu toprakları kanlarıyla canlarıyla korumuş olan milletimizin desteğiyle yüzyıllık emperyalist oyunları bozuyoruz. Geçmişte olduğu gibi bugün de şanlı Türk ordusu şehit verme pahasına Afrin’e yerleşen şer odaklarına karşı mücadele veriyor, destan yazıyor. Ordumuz imanda, yiğitlikte, kahramanlıkta dünyanın en güçlü ordularından birisidir. Nerede zulme uğrayan bir mazlum varsa insanlığın onurunu kurtarmak için ordumuz oraya yetişiyor.

15 Temmuz gecesi, Türk milletine yapılmış olan en alçak darbe girişimlerinden biri yaşanmıştır. Fakat Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı üzerine milletimiz meydanları doldurarak imanına, devletine, milletine, ezanına, bayrağına sahip çıktı. O gece şanlı bir direniş baş gösterdi. O gece dosta güven, düşmana korku verdik.

Bugünkü törende, birlik ve beraberliğimizin sağlanmasında ve huzurumuzun temininde şehitlik mertebesine yükselen 8 vatan evladımızın ailelerine ve gazilik payesine ulaşan 2 gazimize minnet duygularımızın ifadesi olarak Cumhurbaşkanımız adına “Devlet Övünç Madalyası ve Beratını takdim edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, ülkemizin bağımsızlığını, milletimizin birlik ve beraberliğini korumak için şahadet mertebesine ulaşan ölümsüz kahramanlarımızı saygı ve minnetle anıyor, bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize şifalar diliyorum. Allah milletimize, devletimize zeval vermesin.” şeklinde konuştu.

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci de konuşmasında, “Devletiniz, inancınız, savunacak bir namusunuz, şerefiniz varsa her zaman şehit verirsiniz. Geçmişte on binlerce şehit verdik, günümüzde de şehitler vermeye devam edeceğiz. Şehitlerimizin bizlere emanet bıraktığı kutsal vatanımıza sahip çıkmak bizlerin en büyük görevidir. Aksi takdirde şehitlerimizin hakkını ödeyemeyiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi bizim tarihimizde sömürme yok, zulüm yok; bizim tarihimizde adalet var, şan ve şeref var. Terör örgütlerinin sınır bölgelerimizde verdiği zulme, Türk askeri son verecek. Bugünkü programda şehit aileleri ve gazilerimize verilen “Devlet Övünç Madalyası ve Beratı” nesillerden nesillere kıyamete kadar aktarılacak ve yaşayacak.” dedi.

Tören, devletimizin ve milletimizin bekası için en kıymetli varlığı olan canını feda eden 5’i asker, 3’ü polis olmak üzere 8 şehidimizin ailesine ve 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında hainlerle yaptıkları mücadele sonucu gazilik mertebesine ulaşan 2 gazimize Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan adına Vali Necati Şentürk tarafından madalya ve beratların takdim edilmesi ile sona erdi.

Valilik Basın Bürosu

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On