DEVEYE DİKEN. İNSANA ÖVEN! YARAR.

30 Haziran 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1226 defa okundu.
DEVEYE DİKEN. İNSANA ÖVEN! YARAR.

DEVEYE DİKEN. İNSANA ÖVEN! YARAR.

Hazır mıyız Türkiye? Kim kazandı? Kim kaybetti?

Çalışanlar. Yan gelip yatanlar. Emekliler. Emekleyenler, enikleyenler. Kadınlar ve kızlar. diğer yanda  Erkekler. Haydi şimdi çocuklar.

Ver mehteri Ramazan.

Türkiye gerçekten ekonomik bir darboğazda mı? 16 yıldır bu ülkeyi darboğaza soktuğu söylenen AKP neden yine lider? Ben bu milleti tarif edemiyorum.

Sosyal medyada protestolar hız kesmedi.

TV’lerin açık oturumlarında eleştiriler hız kesmedi.

Emekliyi 1000 lira ile kandırdılar. Ya diğerlerini? Mutfakta taş kaynatan kadını. Taşeronu. İşçiyi. Memuru. Akademisyeni. Neyle nasıl kandırdılar? Gençlere ne vaat ettiler. Bu ülkede Milletin yarısının sırtından beslenen bir kesim var. Bunları AKP değil. Bu yurdun namuslu, şerefli insanları besliyor. Onlar AKP kapısında boncuk oluyorlar.

Savaş artığı 4 milyon Suriyeliye, milletin refah payından 40 Milyar dolar harcayan, Suriyeliden Milletvekili adayı olan bir AKP.

Kendinize hiç soruyor musunuz!  Nasıl bir ülke; bu ülke!

AKP bu ülkeyi sınır tanımadan. Yönetiyor.

Çorumda rekor… Genel nüfusu 500 bin civarında olan Çorum ili; 400 bin icra dosyasına sahip. Bu ülkeyi 16 yıldır yöneten iktidar kim?

Çorum’da Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Tayyip Erdoğan % 64.56 oy aldı… “Borçları yasal takibe alınan 4,5 milyon vatandaşımızın tüketici kredisi, kredi kartı ve kredili mevduat hesaplarından doğan borçlarını yapılandıracağız”… Sözü veren Meral Akşener % 7.38 oy aldı.

Çorum’da AKP’nin oy oranı ise yüzde 52 oldu. Hakikaten deve, tiken ilişkisi ne anlatır?

Cumhuriyet birikimlerinin %85’i bu iktidar tarafından toplamda 71 milyar dolara satılarak elden çıkartıldı. En son şeker fabrikaları. bir uçağın yarı fiyatına. Futbolcu transfer parasına, sarayın aydınlatma, ısınma personel giderlerinin 6 aylık parasına  satıldı.

AKP buralarda da rekor oy aldı. Buralarda da dikene özel bir sempati gözlemlemek mümkün. Afyonkarahisar şeker fabrikası satıldı. AKP %55.38

Yozgat Sorgun Şeker Fabrikası satıldı. AKP %57,7

Kırklareli ‘Alpullu’ Şeker Fabrikası satıldı. AKP %19.9

KIRŞEHİR Şeker Fabrikası satıldı. AKP % 55.67

Burdur Şeker Fabrikası satıldı. AKP %38.44

Erzincan Şeker Fabrikası satıldı. AKP 60.60

Çorum Şeker Fabrikası satıldı. AKP %64.56

Tokat ‘Turhal’ Şeker Fabrikası satıldı. AKP 59.5

Kastamonu Şeker Fabrikası satıldı. AKP %68.95

Muş Şeker Fabrikası satıldı. AKP %38.44

Konya ‘Ilgın’ Şeker Fabrikası satıldı. AKP %68

Kahraman Maraş ‘Elbistan’ Şeker Fabrikası satıldı.  AKP %63.20

Niğde ‘Bor’ Şeker Fabrikası satıldı. AKP %63.3

Erzurum ‘Aziziye’ Şeker Fabrikası satıldı. AKP %82.6

Bu anlayışa yorum yapmak bile mümkün değil. Karadeniz’de Fındık ve Çay üreticisi ağlıyor. Malatya ve Siirt’te Tütün üreticisi. Ege’de Üzüm ve Zeytin üreticisi çığlık atıyor. Akdeniz de Pamuk üreticisi perişandı. Güney Anadolu’da Fıstık üreticisi üç buçuk atıyordu. İç Anadolu’da ve Genelde Patates, soğan ve Sebze üreticileri zorda. Banka borçlarıyla tarlaları ipotek altına alınmıştı. Akaryakıt, İlaç ve Gübre çiftçinin elinde ne varsa alıyordu.

Yollara süt dökenler. Kendini yakmak için şov yapanlar. Pancar üreticisinin sonu ne olacak. Bu millet mısır şurubundan zehirlenecek. Türk tarımı ölüyor.Feryatları ve 102 ülkeden ithal edilen hububat. 127 ülkeden ithal edilen Canlı hayvan, karkas et. İç savaş yaşayan Suriye’den ithal edilen ‘Kuru Soğan’…

Bu ülkede Siyasetçinin yalanlarını biliyoruz. Ya bu iki yüzlü yurdum insanının sahte yapısı. Anlamak mümkün değil.

Suriyeli için bu milletin refah payından 40 milyar dolar harcanıyorsa! Suriyeliye yardım paraları banka kartları ile yapılıyor, Suriyelinin onur ve şerefi korunuyor. Bu ülkenin yoksullarına; Parti İl, İlçe, başkanlarının, Belediye Başkan ve Vali Yardımcılarının kapısında boncuk gibi dizilip, onurları kırılarak yardım veriliyor, parti kayıtlarını kontrol eden anlayış mideye bağlı bir partizan sistem kurmuş ise! Bu yardımlara koşanlar hangi etnik yapıdan geldiklerine baktırmaları gerekmez mi?

Neye ve nelere mal olduğunu bile, bile aynı seçimi yapmak. Yaptığınız seçimden memnun iseniz! Atanamayan sayıları milyonları bulan genç üniversiteliler. Sizlerde oy kullandınız. Geleceğinizi görmek için, cami avlularını, parkları dolduran aç ve yoksul emeklilere bakın. Onlar sadece yaşamışlar. POnlar sizlerin geleceğinin canlı örnekleri. Sizler çok farklı olamazsınız.

Ekonomiden, Enflasyondan, İşsizlikten, Yoksulluktan, Hırsızlardan, Rüşvetçilerden, Kalpazanlardan, Kaçakçılardan, Rüşvet yiyen bakanlardan, 34 yaşında armatör olmuş oğullar, enişteler, amcalar, kardeşleri, kayınbiraderleri, 200 milyar lira maaş alan danışmanlar! Tüm bunları bileceksiniz. Bilmezden geleceksiniz. Anne ve babalar; biliyorsanız, benim oğlumun, kızımın neden işi yok, diye sorgulamayacak. Zart zurt etmeyecek.

17-25 Aralık hırsızlarını, ayakkabı kutularını, kasaları, para sayma makinelerini, rüşvet yiyen bakanları unutup oy verenler. Hiç heveslenmeyin. Bunlar Şeytanın cebinden cini çalacak kadar marifetliler. Hiç heveslenmeyin, bunlar iyice soymadan. Semirmeden. Size çalma fırsatı vermezler.

Hayata sadece yiyip, içmek ve çiftleşmek için gelmiş olmak.

‘Belirsizlik denizinde boğulup gidiyoruz her gün hep beraber, kimimiz kaybediyor kendini, kimisi de en az hasarla çıktığına inanıyor kafasındaki çatışmalardan. İlginçtir ki çatışmayı başlatan da, bu süreçte zarar gören de, zarar veren de, en sonunda tüm bu kargaşanın bitmesini ve huzurla hayatına devam etmeyi isteyen de biziz’. Nihat Genç

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On