Ders Kitabı Hazırlıyor

18 Ekim 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1432 defa okundu.

Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan  Karakaya Editörlüğünde Milli Eğitim Bakanlığına Matematik Ders Kitabı Hazırlanıyor

 

Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya Editörlüğünde Milli Eğitim Bakanlığına Matematik Ders Kitabı hazırlanıyor. 2014 yılında TÜBİTAK-Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle 6. Sınıf Matematik ile 7. Sınıf Matematik ders kitaplarının hazırlanmasında editörlük görevini üstlenen Rektör Karakaya, şimdi de 2018-2019 eğitim öğretim döneminde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 7. Sınıflarda okutulacak olan Matematik ders kitabının editörlüğünü yapıyor.

Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’nın editörlüğünde hazırlanan kitap komisyonunda alanında uzman seçkin akademisyenler ve ilimizin öğretmenleri görev alıyor. Bu kapsamda Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’nın başkanlığında İl Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz, akademisyen ve öğretmenlerden oluşan kitap yazım komisyonu ile bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda kitabın hazırlanma süreci ile ilgili plan ve programlar yapıldı.

6.Sınıf Matematik ders kitabının editörlüğünü Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Doğan, 8. Sınıf Matematik ders kitabının editörlüğünü Afyon Kocatepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Peker yapıyor.

HABER MERKEZİ

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN