Dernekler Federasyonundan ziyaret

19 Kasım 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
543 defa okundu.

DSC_7634Ankara’da bulunan Kırşehir Dernekler federasyonu Başkanı Hilmi Gökçınar ve Dernek üyeleri Vali Necati Şentürk’ü ziyaret etti.
Hilmi Gökçınar öncelikle federasyon ekibine kabul ettiği için vali Necati Şentürk’ü makamında kabul etti.
Kırşehir dernekler federasyonu Dernek Başkanı Gökçınar açıklamasında; Ankara’nın başkent oluşundan buyana yaklaşık Ankara da resmi ve gayri resmi 300 Bin Kırşehir linin bulunduğunu söyleyerek Ankara da yapmış olduğu hizmetleri Ankara Altınpark genel müdürlüğü ve Ankara Spor başkanlığını yürüttüğünü Vali Necati Şentürk’e açıkladı.
2003 yılında 6 dernekle başladığımız bu faaliyette giderek büyüyoruz.
Ankara da tek ses olmak istiyoruz.
Kırşehir’in kültürünü Ankara da yaşatmaya çalışıyoruz.
Sizden önceki valilerimizle çok güzel çalışmalarımız oldu belediye başkanımız iş birliği içerisinde bir çok faaliyetler gösterdik.
Sayın milletvekilimiz Abdullah Çalışkan’la Ankara da Kırşehir tanıtım günleri organize ettik Kırşehir açısından çok faydalı geçti.
Bizim amacımız bu tanıtım günlerini yaparken öylesine değil Kırşehir’e her şekilde faydalı olacak bir şekilde Kırşehir’in kültürünü Ankara’da yaşattık ve yaşatmaya halen devam ediyoruz. diyerek Vali Necati Şentürk’e bilgi verdi.
Vali Necati Şentürk teşekkür ederek sanırım Ankara da çoğunluk olarak ilk sırayı Çankırı, Yozgat ve Kırşehir oluşturmakta insanların geçmişte doğduğum yer mi doyduğun ye rmi denildiğinde tabi ki doyduğum yer cevabını alırdık ama şimdi kültürleştik zenginleştik insanın doğduğu yere özlemi sevda duyması çok güzel bir şey çocuklarımız da bu koşullarda doğduğu yerlerin kültürünü aşılatmak lazım.
Daha sonra federasyon Başkanı Hilmi Gökçınar Kırşehir tanıtım günlerini yurt dışında yapılması için vali Necati Şentürk’e öneride bulundu Vali Necati Şentürk ise gereken çalışmaların yapılacağını Hilmi Gökçınar’a beyan etti.
Daha sonra Hilmi Gökçınar Vali Necati Şentürk’e plaket takdim etti.
Plaket takdiminden sonra Vali Necati Şentürk ve Ankara dan gelen misafirlerle karşılıklı istişarelere devam edildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN