DEPREMZEDE VATANDAŞLAR İÇİN İHTİYAÇ MADDELERİ BELEDİYE SOSYAL YARDIM MERKEZİ’NDE TOPLANACAK

20 Şubat 2023
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2214 defa okundu.
DEPREMZEDE VATANDAŞLAR İÇİN İHTİYAÇ MADDELERİ BELEDİYE SOSYAL YARDIM MERKEZİ’NDE TOPLANACAK

Kırşehirli halkı, 18 Şubat 2023 Cumartesi günü itibarı ile depremzede vatandaşlarımız için belirtilen ihtiyaç maddelerini saat 09:00-17:00 saatleri arasında Kayabaşı Mahallesi’ndeki Kırşehir Halk Ekmek Fabrikası üstünde bulunan Kırşehir Belediyesi Sosyal Yardım Merkezi’ne yapabilecekler.

Kahramanmaraş’ta ilki 6 Şubat 2023 Pazartesi günü sabaha karşı 04.17, ikincisi 13.24’te meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki deprem ve takip eden artçı sarsıntılar sonucu tüm Türkiye’de olduğu gibi Kırşehir’de de Kahramanmaraş ve çevre illerdeki deprem bölgesine yardımlar başlatılan kampanya ile hemen iletilmeye başlanmıştı.

Kahramanmaraş merkezli 11 ilde kayıplara ve hasara neden olan depremin hemen ardından Kırşehir Belediyesi’nin, Kırşehir İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ile koordineli bir şekilde deprem bölgelerine ulaştırılmak üzere başlattığı Yardım Kampanyasına destek veren Kırşehirli hemşehrilerimiz 18 Şubat 2023 Cumartesi günü itibarı ile belirtilen ihtiyaç maddelerini Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi yerine saat 09:00-17:00 saatleri arasında Kayabaşı Mahallesi’ndeki Kırşehir Halk Ekmek fabrikası üstündeki Kırşehir Belediyesi Sosyal Yardım Merkezi’ne yapabilecekler.

AFAD Durum Belgesi olan depremzede vatandaşlarımız Kırşehir Belediyesi Halk Otobüslerinden de ücretsiz olarak faydalanabiliyorlar. Kırşehir’deki depremzedelere ulaştırılmak üzere odun kömür yardımları ise Eski Karayolları şantiyesinde toplanmaya devam edecek. (HABER MERKEZİ)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN