DENİZBANK’IN AKTİFLERİ 104 MİLYAR TL’YE ULAŞTI

7 Ağustos 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
315 defa okundu.
DENİZBANK’IN AKTİFLERİ 104 MİLYAR TL’YE ULAŞTI

indir (1)

DenizBank 2015 yılı ilk yarı finansal verilerini açıkladı. DenizBank’ın aktifleri 2015 yılının ilk yarısında 2014 yılsonuna göre %11 büyüyerek, 104 milyar TL’ye ulaştı.

 

DenizBank Finansal Hizmetler Grubu Başkanı Hakan Ateş, ” Ülkemizin  81 ilinde 723,  yurt dışında 43 olmak üzere toplamda 766 şubemiz ve 15 bin çalışanımız ile faaliyet gösteren Bankamızın aktifleri; 2015 yılının ilk yarısında 2014 yılsonuna göre %11 büyüyerek, 104 milyar TL’ye ulaştı” dedi.

Ateş, DenizBank’ın 2015 yılının ilk yarısında konsolide bazda; net karının 503 milyon TL’ye ulaştığını, ana fon kaynağı olan mevduatını yılsonuna göre %11 artırarak 68,7 milyar TL’ye ulaştırdığını, toplam kredilerini ilk altı ayda %13 artış ile 96,1 milyar TL’ye çıkardığını,

müşteri sayısını yıllık 800 binlik bir artışla 8,6 milyona ulaştırdığını kaydetti.

Ayrıca DenizBank’ın fark yaratan ürün ve hizmet anlayışı sonucunda uluslararası arenalardan alınan ödüllerle takdir topladığını belirten Ateş, “Attığımız öncü adımların meyvelerini prestijli ödüllerle toplamaktan büyük gurur duyuyoruz” dedi.

DenizBank BAI ödüllerinde bu yıl da final sahnesinde dijital çağın nabzını tutan, inovatif hizmetleriyle sektördeki yenilikçi konumunu her gün güçlendiren DenizBank geçen yıl “Dünyanın En Yenilikçi Bankası” seçildiği BAI Bankacılık İnovasyonu Ödülleri’nde bu yıl da 3 ayrı kategoride adını finalistler arasına yazdırdı. Banka olarak genç yaşına rağmen teknoloji konusunda sektörlerine öncülük ettiklerini ifade eden Ateş; “Dijital platformlarda fark yaratan ve işimize değer katan yatırımlar yapıyoruz. Dijital alana yaptığımız bu yatırımların başarıya ulaşması ve küresel çapta itibarlı kurumlar tarafından takdir edilmesi, çalışma azmimizi daha da artırıyor. 250’den fazla proje arasından 3 ayrı kategoride finale kaldığımız, finansal hizmet sektörünün bankacılık yönetimi alanında dünya çapında en saygın kurumlarından ABD merkezli Bank Administration Institute (BAI) Ödüllerinde bu yıl da ödülleri kucaklamak, Bankamızla birlikte Türk bankacılık sektörüne de tekrar gurur yaşatmayı arzu ediyoruz” dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN