Denetimler Devam Ediyor

25 Ocak 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
214 defa okundu.
Denetimler Devam Ediyor

thumbnail_RESİM (1)

Kırşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Denetimlerini Sürdürüyor

Kırşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü denetimlerini sıklaştırdı. Halk sağlığını her şeyden önde tutan zabıta ekipleri, Kırşehir’de Kasap ve Balık satış yerlerini denetledi. İşletmelerin vergi levhalarını ve ruhsatlarını kontrol eden ekipler, imalathanelerin temizliği üzerinde de durdu. Evrakları eksik ve hijyen kurallarından yoksun olan işletmelere idari yaptırım uygulandı.

EVRAKLAR DİKKATLE İNCELENDİ

Kırşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, özverili bir çalışmaya daha imza attı. Vatandaşların sağlığını tehlikeye sokabilecek unsurları bir bir ortadan kaldıran ekipler, ince eledi, sık dokudu. Zabıta personelleri, sağlık açısından tehdit oluşturabilecek hiçbir davranışa taviz vermiyor. Önce prosedür gereği işletmelerde bulunması zorunlu olan evraklar kontrol edildi. İşletmelerin, İş yeri açma ve çalışma ruhsatı, teftiş defteri ile ilan, reklam ve vergi levhası tasdiklerine bakıldı.

KIRŞEHİR BELEDİYESİ YAŞAR BAHÇECİ ; “ZABITAMIZ HER ZAMAN GÖREV BAŞINDA…”

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, denetimler hakkında açıklamalarda bulundu. Bu denetimlerde, halk sağlığına büyük önem verdiklerini vurguladı. Bölge halkına daha rahat ve daha sağlıklı bir hayat sunmak için çalıştıklarını söyleyen Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, bu düşünceden asla ayrılmayacaklarının altını çizdi. Bahçeci “Zabıta Müdürlüğümüz her zaman görevinin başında gelen şikâyetler, zabıta ekiplerimiz tarafından değerlendirilerek gerekli işlem ve uyarılar yapılıyor.

Başkan Bahçeci 2016 yılında Zabıta Müdürlüğümüz denetim ve kontrol çalışmaları, 2016 yılında da bir önceki yıla oranla daha da etkin hale getirildi. Kırşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından 2016 çalışma takvimi kapsamında 1.850 işyeri denetimi gerçekleştirirken, eksiklikleri belirlenen işlerine ilişkin olarak da durum tespit tutanağı düzenlendi.2016 yılında Kırşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nün yanı sıra Alo 153 Çağrı Merkezi ve dilekçe kanalıyla vatandaşlardan gelen 1.100 şikâyet değerlendirilerek sonuçlandırıldı. Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından kontrol edilen işyerlerine ilişkin 308 durum tespit tutanağı tanzim edildi. Öte yandan Kırşehir’de Belediye Zabıta Müdürlüğü tarafından geçen yıl içerisinde 418 işletmeye de ruhsat verildi. Halkımız, 153 numaralı telefondan bize ulaşabilir.” dedi.

BELEDİYE BASIN BÜROSU

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN