Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

16 Aralık 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
221 defa okundu.
Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

img_3226-1Kırşehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Kuruluş Müdürleri ile 2016 Yılı Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olarak 2016 yılı içerisinde Kırşehir’de yapılan Sosyal Hizmetlerin gerçekleştirilen projelerin, verilen hizmetlerin değerlendirilmesin yapılmak üzere Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan Baykara başkanlığında Kuruluş Müdürleri ile birlikte bir toplantı gerçekleştirildi.
Makamında gerçekleşen toplantıda; kurumsal anlamda yapılan değerlendirmede 2017 yılı içerisinde de aynı heyecan ve gayret ile yeni çalışmaları beklediğini belirten Baykara; “ Kırşehir İl olarak Sosyal Hizmet Kuruluşları alanında diğer İllerin nüfusuna nazaran daha fazla kuruluşu olan bir İl’dir. 60 yatak kapasiteli Mucur Hayrettin Ekim Huzurevi’nin tefrişatına başlanmış olup, 2017 yılı içerisinde hizmete açılması planlamaktadır. Yine İlimize kazandırılacak olan Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinin 2017 yılı içerisinde tefrişatının tamamlanmasının ardından hizmete geçmesi planlanmaktadır. 2014 yılı sonunda hizmeti sonlandırılan ve yıkımı gerçekleşen Erkek Yetiştirme Yurdu hizmet binasının yerine 4 blok ve 1 idare binasından oluşan sevgi evleri projesi tamamlanmış olup, arsa üzerinde ruhsatlandırma aşamasından sonra  inşaatına başlanacaktır. Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne bağlı olarak Sayın Valimiz Necati Şentürk’ün büyük katkısıyla gerçekleşen Gündüzlü Bakım Evi’nin yıl sonuna kadar İlimiz halkına hizmete açılacaktır.2017 yılı içerisinde Ticaret Odası Rehberlik Araştırma Merkezi ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce gerçekleştirilecek olan “Dikensiz Yollar İsimli” süs bitkileri yetiştiriciliği kapsamında proje için Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi bahçesinde yer tahsis edilmiş olup, projenin gerçekleşmesinin ardından tesis bir yılın sonunda ücretsiz olarak kuruluşumuza teslim edilecektir. 2016 yılı içerisinde İl Müdürlüğümüze bağlı olarak hizmetlerin yerinden yapılabilmesi için Kaman İlçemizde bulunan Kaymakamlık hizmet binasında Sosyal Hizmet Merkezi açılmıştır. Yine Kaman İlçemizde yüksek kapasiteli Yaşlı Bakım Merkezi projesi Bakanlığımız 2017 yatırım planına alınmıştır. İlimiz İçerisinde hizmetlerin daha kaliteli yürütülebilmesi için İl Müdürlüğü ve Sosyal Hizmet Merkezi inşaatının büyük bir oranda tamamlandığı, 2017 yılı içerisinde teslimi yapıldıktan sonra yeni hizmet binamızda hizmet vermeye başlanacaktır. Kırşehir Aile ve Sosyal Politikalar Gençlik ve Spor Kulübü Şube Başkanlığı tarafından temin edilen bisikletlerin kuruluşlara dağıtımı gerçekleşmiştir. Bunun yanı sıra Spor Kulübü Şube Başkanlığı olarak gençlerimizin sosyalleşmesi, fiziki gelişimlerine olumlu katkı sağlayabilmesi için yetenekleri üst düzeyde olan gençleri spora yönlendirilmesi sağlanmıştır. Bunun için lisansları tamamlanan gençlerin İlimizde yapılan müsabakalara katılımı gerçekleşmiştir. Yine Spor Kulübü etkinliği çerçevesinde yetişkin gençler olarak adlandırdığımız 60 yaş ve üzeri olan Huzurevi sakinlerine yönelik Bocce ligi kurulmuş olup 2017 yılı içerisinde bölge müsabakalarına katılımları sağlanacaktır.
Bugün Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve bağlı kuruluşlar olarak 323 kişiye kuruluşlarımızda hizmet vermekteyiz. Bunun yanında 1670 engelli vatandaşımıza evde bakım ücreti ödenmekte olup, 223 Aileye Sosyal Ekonomik Destek verilmektedir. İlimizde toplamda 27 koruyucu aile bulunmaktadır. 15 Mayıs 2015 yılından bugüne kadar 4411 aileden 4483 çocuğa 1.269.893.46 TL. doğum yardımı ödemesi gerçekleşmiştir. Ağustos 2014 yılından bugüne kadar 80 Şehit Yakını ve Gazi istihdam başvurusu yapılmış olup, bunlardan 64’ü kamu kurumu ve kuruşlara atamaları yapılmıştır. Aynı zaman Şehit Yakınları ve Gazilerimize sağlanan Ücretsiz Seyahat kartı hakkından 369 kişi İlimizde faydalanmaktadır.  Bu nedenle sunmuş olduğumuz hizmet anlamında her daim kalitenin ön plana çıkarılması kurumumuz için ayrı bir gurur kaynağı olmuştur.” dedi.
Toplantı; Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan Baykara’nın, kuruluş Müdürlerine 2017 yılı içerisindeki çalışmalarında başarılar dilemesinin ardından sona erdi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN