Darbeciler İhanetin Bedelini Yargı Önünde Ödedi

13 Temmuz 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
334 defa okundu.
Darbeciler İhanetin Bedelini Yargı Önünde Ödedi

Darbeciler İhanetin Bedelini Yargı Önünde Ödedi

Darbe girişimine yönelik açılan 289 davadan karara bağlanan 194’ünde, 1624’ü ömür boyu olmak üzere darbeci 2381 sanık hakkında hapis cezasına hükmedildi

Ömür boyu hapis cezası alan sanıklardan 734’ü ağırlaştırılmış müebbede mahkum edildi. Karara bağlanan davalarda 757 sanık hakkında da 1 yıl 2 ay ile 20 yıl arasında değişen hapis cezaları verildi. Darbe girişiminde aktif rol alan, darbeyi destekleyen sanıklar ülkeye ihanetin bedeli olarak ağır cezalara mahkûm edildi.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016’daki darbe girişimine ilişkin açılan 289 davadan bugüne kadar tamamlanan 194’ünde, 1624’ü ömür boyu olmak üzere darbeci 2381 sanığa hapis cezası verildi.

Edinilen bilgiye göre, FETÖ’nün darbe girişiminin ardından cumhuriyet başsavcılıklarınca 100 binin üzerinde soruşturma yürütüldü.

Tamamlanan soruşturmaların ardından darbecilerin hakim karşısına çıkarılması amacıyla açılan 289 davadan bugüne kadar 194’ü karara bağlandı. Sona eren davalarda, 734 sanığa ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi. 31 sanık 4’er kez, 4 sanık ise 3’er kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

890 MÜEBBET

Sanıklardan 890’ı için müebbet hapis cezası veren mahkemeler, 757 sanık için de 1 yıl 2 ay ile 20 yıl arasında değişen hapis cezalarına hükmetti.

Mahkeme heyetleri, tamamlanan davalarda aralarında çok sayıda erin ve bazı rütbeli askerlerin de bulunduğu sanıkların beraatine karar verdi. Yargılamalarla, darbe girişiminde aktif rol alan, darbeyi destekleyen sanıklar ülkeye ihanetin bedeli olarak ağır cezalara mahkum edildi. Darbe girişimine ilişkin 95 davada ise yargılamalar sürüyor.

“ANALİZİ HARBİYELİ”YE MÜEBBET

Adı cuntacıların sözde atama listesinde “Kırşehir Sıkıyönetim Komutanı” olarak geçen ve “Analizi Harbiyeli” adlı Twitter hesabını kullandığı belirlenen eski Jandarma kurmay Albay Ömer Kulaç’a 4 kez müebbet ve 12 yıl 6 ay hapis cezası verildi.

Bursa’da FETÖ’nün darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında 15 Temmuz 2016 gecesi gözaltına alınan ilk isim olup, çantasında “sıkıyönetim atama listeleri” ve “yeni yapılanma” dokümanı ele geçirilen eski Bursa İl Jandarma Komutanı albay Yurdakul Akkuş, ağırlaştırılmış hapis cezasına mahkum edildi.

Gaziantep’te eski 106. Topçu Alay Komutanı albay Turgut Çelebi’nin de aralarında bulunduğu 9 eski asker ile Mardin’de Midyat 70. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı Yardımcılığında görevli eski yarbay Uğur Dilek, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Eski Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanı tuğgeneral Serdar Ahmet Gündoğdu ve Gelibolu 18. Mekanize Piyade Tugay Komutanı tuğgeneral İsmail Gürgen, Edirne’de dönemin 54. Mekanize Piyade Tugay Komutanı tuğgeneral Hidayet Arı’nın aralarında olduğu eski 3 rütbeli asker ile Muğla’da eski Aksaz Deniz Üs Komutanı tuğamiral Namık Alper ve Aksaz Merkez Komutanı deniz piyade albay Aytunç Kan müebbet hapisle cezalandırıldı.

Denizli’deki darbe girişimi davasında, dönemin Denizli Garnizon ve 11. Komando Tugay Komutanı tuğgeneral Kamil Özhan Özbakır, 11. Komando Tugay Komutan Yardımcısı ve Söke Garnizon Komutanı Albay Erol Akman hakkında ağırlaştırılmış müebbet, 4 eski askere ise müebbet hapis cezası verildi

Adana’da FETÖ’nün darbe girişimiyle ilgili, dönemin İl Jandarma Bölge Komutanlığı Kurmay Başkanı eski kurmay albay Halil Çelik’in de aralarında bulunduğu 5 sanık ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. (Haber AA)

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On