DARBECİ TALU’NUN İFADESİ BASINA SIZDI

8 Ağustos 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
284 defa okundu.
DARBECİ TALU’NUN İFADESİ BASINA SIZDI

i.milliyet.com.tr-.-YeniAnaResim-.-2016-.-08-.-07-.-genelkurmay-daki-karargah-komutani-kapiyi-kilitleyip-saklanmis-7459181.Jpeg15 Temmuz gecesi Genelkurmay Karargâhı’nda Darbeci İlhan Talu’nun İfadesi Basına Sızdı

15 Temmuz gecesi Genelkurmay Karargâhı’nda bulunan en üst rütbeli subaylardan olan dönemin personel başkanı Korgeneral İlhan Talu’nun ifade tutanağı basına sızdı. SıZmış olan ifade tutanağında  odanın kapısını kilitleyip olayların yatışmasını beklediğini söyledi.

Darbe gecesi saat 20.50 sularında Özel Kuvvetler personelinin koşarak komutanlık makamına çıktığını anlatan Talu, “Emir subayıma kapıyı kilitlettim. Beraberimizdekilerle olayların yatışmasını bekledik. Onlar gece 01.00’de odadan çıktı. Ben de cumartesi saat 13.00’e kadar odamda bekledim” dedi.

Talu, “Karargâhtaki en üst rütbeli subaydınız, neden 1. Ordu Komutanı Ümit Dündar gibi televizyona bağlanıp tepki göstermediniz?” sorusuna, “Açıklama yaparsam beni odamda etkisiz hale getirirler diye bu açıklamayı yapmadım” diye yanıt verdi.

“FETHULLAHÇI ASKERLERİN YAPTIĞINI DEĞERLENDİRDİM”

Darbe girişiminin ardından tutuklanan ve TSK’dan ihraç edilen Talu, ifadesinde “Odamda televizyonda olayları izlerken darbe girişimi olduğunu anladım. Olayları, Silahlı Kuvvetler’in içine sızmış Fethullahçı askerlerin yaptığını değerlendirdim” dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN