DARBECİ KORGENERALİN MAL VARLIĞI ŞOKE ETTİ

18 Ağustos 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
354 defa okundu.
DARBECİ KORGENERALİN MAL VARLIĞI ŞOKE ETTİ

38

Darbe Girişiminin Ardından Tutuklanan ve TSK’den İhraç Edilen Eski Genelkurmay Personel Başkanı Korgeneral İlhan Talu Adına Kayıtlı Mal Varlığı Dudak Uçuklattı.

 

Korgeneral Talu’nun Ankara’da 17 katlı on, 18 katlı üç, 25 katlı beş betonarme apartman ve arsa bulunduğu belirlendi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının talebi üzerine, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından tutuklanan İlhan Talu’nun mal varlığına ilişkin rapor düzenledi.

Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) tarafından Başsavcılığa gönderilen raporda, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Veri Tabanı (TAKBİS) kayıtlarına göre, Talu adına kayıtlı, Ankara Gölbaşı İncek Mahallesi’nde 17 katlı on, 18 katlı üç, 25 katlı beş betonarme apartman ve arsanın bulunduğu belirlendi. Bunların “yevmiye tarihi” 4 Ağustos 2015 olarak belirtildi.

Talu’nun üzerine kayıtlı, yabancı menşeli 2014 model bir otomobil ile çeşitli bankalarda 21 ayrı Türk Lirası, ABD Doları, avro ve Japon Yeni hesabı tespit edildi ancak ne kadar parası bulunduğuna ilişkin bilgi verilmedi.

Raporda ayrıca, Türkiye Vakıflar Bankası Sancak Şubesi üzerinde Talu’nun eşinin vekaletle işlem yapma yetkisi olduğu bilgisi yer aldı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN