DAMIZLIK KOÇ DAĞITIMI YAPILDI

3 Haziran 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
353 defa okundu.
DAMIZLIK KOÇ DAĞITIMI YAPILDI

IMG_8361                Kırşehir’de Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliği Yapan 65 Üreticiye Boztepe Malya Tarım İşletmesinden Tedarik Edilen 65 Adet Akkaraman Irkı Damızlık Koç Dağıtıldı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünce “ Koyun ve Keçilerde Verimliliği Artırma Projesi” kapsamında Kırşehir’de küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan 65 üreticiye Boztepe Malya Tarım İşletmesinden tedarik edilen 65 adet Akkaraman ırkı damızlık koç dağıtıldı.

Kırşehir Ticaret Borsası canlı hayvan pazarında yapılan  dağıtım töreni İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü  Kenan Şahin, Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdür Vekili Alper Hakan Palabıyık,   Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı  Erol Doğan, teknik personelleri ve  damızlık koç almaya hak kazanan yetiştiricilerin  katılımıyla gerçekleştirildi.

Kırşehir’de devam etmekte olan “Koyun ve Keçilerde Verimliliği Artırma Projesi”  kapsamında Bakanlığın bütçesinden 65.000TL ve  Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği üyesi olanlardan 40.300TL’lik katkıyla alınan  65 adet Akkaraman ırkı  damızlık koçlar yapılan törenle hak sahiplerine teslim edildi.

Damızlık Koç dağıtım töreninde açıklamalarda bulunan  İl Müdürü  Kenan Şahin;“ İlimiz Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvancılık alanında önemli bir şehir konumundadır.

Bu kapsamda İlimiz Hayvancılığını zirveye taşımak bizim boynumuzun borcudur. Bizler her zaman her yerde üreticilerimizin yanındayız. Üreticilerimiz alın teri akıtarak ürünlerini meydana getiriyor ve haliyle de alın terinin karşılığını almak istiyorlar.

Bu açıdan bakıldığında et ve süt verimi yüksek ırklara ihtiyacımız var. Bizler üreticilerimizi en iyi şekilde desteklemeye çalışıyoruz. Bugün burada dağıtılan koçların kan ve sperm testleri yapılmış 600 koç arasından Veteriner Hekimlerimiz tarafından seçilen  en iyi özelliğe sahip 65 koçtur.

Bizler inanıyoruz ki üreticilerimiz bunu en iyi şekilde değerlendireceklerdir. Bu desteklemelerin İlimize kazandırılmasını sağlayan Sayın Valimize ve Milletvekillerimize teşekkür ediyor, 2016 yılının tüm çiftçilerimiz için bereketli ve bol kazançlı bir yıl olmasını diliyorum” dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN