DAHA HUZURLU YARINLAR İÇİN

28 Mart 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
515 defa okundu.
DAHA HUZURLU YARINLAR İÇİN

NDQ4MjA5OT-aysenur-islam-binalarin-kucuk-olmasi-degil-hizmetlerin-buyuk-olmasi-onemli

Hızla değişen ve gelişen Dünya’da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı değişime ve yenileşmeye devam ediyor.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, “Sosyal politikalar ve sosyal hizmetler çalışmalarının daima yeniliğe açık olduğunu söyledi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, sosyal politika ve sosyal hizmet çalışmalarının daima yeniliğe açık olduğunu belirterek, bu değişimlere göre yeni tedbirler alınması, sahalar açılması ve mevzuatlar çıkarılmasının gerekliliğini vurguladı.

Çocuk, kadın, yaşlı, engelli, sosyal yardımlar, şehit ve gazi yakınlarına yönelik hizmetlerin tek çatı altında toplandığını anlatan İslam, “Temel amacımız, öncelikle kadın, erkek, genç, yaşlı, çocuk ve engelli olmak üzere ailelerimize gerekli desteği ve yardımı vermektir” diye konuştu.

Bakanlığın saha izleme ve denetleme grubunun 18 kişiden oluştuğunu, şehirlerde bütün kurum ve kuruluşları dolaşarak sistemi incelediklerini kaydeden İslam, görüş ve önerilerini rapor haline getirdiklerini vurguladı.

Bakan İslam, “Merkezden eylemi gerçekleştirecek üst düzey bürokratlarımız başkanlığında şehirlere giderek sonuç değerlendirme toplantısı yapıyoruz. Bu toplantılarda valilerimiz, gerektiğinde kaymakamlarımız, büyükşehir belediye başkanlarımız bulunuyor. İl müdürlükleri de birer temsilci gönderiyor. Hep birlikte karara varıp görev paylaşımında bulunuyoruz. Belli aralıklarla görev paylaşım sonuçlarını denetliyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Toplantıların iki tür faydasının bulunduğuna dikkat çeken Bakan İslam, “Üzerinde çalıştığımız mevzuatların yerele nasıl yansıdığını gördük. Mevzuat çalışmaları yaparken yerelin ihtiyacını daha iyi tespit ediyoruz. İkincisi de bazen yerelde yapılan çok iyi uygulamalar olabiliyor. Onları tespit ederek, iyi uygulamaları bütün ülkeye yayıyoruz. Sosyal politika ve sosyal hizmet çalışmaları daima yeniliğe açıktır. Bu değişimlere göre yeni tedbirler almamız, sahalar açmamız ve mevzuatlar çıkarmamız gerekir. Bu açıdan çalışmaların çok verimli olduğunu gördük. Bu, altıncı çalışmamız. Bundan sonra da inşallah devam edecek. Bütün Türkiye’yi bu şekilde gezeceğiz.” ifadelerinde bulundu.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının yeniliğe açık hızlı çalışmaları nezdinde Kırşehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz Perşembe günü (25 Mart 2015) Yarınlara Engelsiz Adımlar Projesi çerçevesinde Engelliler Destek Programı (EDES) Kırşehir halkına tanıtıldı. Burada konuşma yapan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan Baykara, 11 proje tasarladıklarını bu projelerden 7 tanesinin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından kabul edildiğini dile getirdi. Baykara, hızlı değişen Dünya’da Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak Bakanlığın destekleriyle Aile, Kadın, Çocuk, Yaşlı ve Engelli bireyler için değişime ve gelişime devam edeceklerini vurguladı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN