“Cumhuriyetin ilanını, ilk günkü gibi büyük bir coşku ve heyecan ile kutluyoruz.”

27 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
415 defa okundu.
“Cumhuriyetin ilanını, ilk günkü gibi büyük bir coşku ve heyecan ile kutluyoruz.”

resim 3 (3)

Ak Parti Milletvekili Adayları Salih Çetinkaya ve Mikail Arslan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 

Milletvekili Adayları Salih Çetinkaya ve Mikail Arslan mesajlarında şunlara yer verdiler; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde yazılan kurtuluş destanının gururunu, heyecanını ve bu destanın varış noktası olan Cumhuriyetin ilanını, ilk günkü gibi büyük bir coşku ve heyecan ile kutluyoruz. Cumhuriyetin ilanı, milletimizin şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından biridir. Halkımız bugünlere nasıl gelindiğini unutmayarak, milli benliğimize sahip çıkacak, insanlarımızın her bakımdan mutlu olduğu müreffeh bir Türkiye hedefine ulaşmak için var gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz.

Çetinkaya ve Arslan ; Türkiye Cumhuriyeti geçen 92.yılda uluslararası siyasette çok önemli bir seviyeye gelmiş, ekonomik, kültürel, eğitim ve askeri konularda da önemli bir mesafe kat edip dünya devletleri içerisinde hatırı sayılır bir konuma gelmiştir. Muhakkak ki bunda gücünü milletinden alan demokratik bir Cumhuriyet rejiminin olması önemli rol oynamıştır. Türkiye Cumhuriyetinin temelinin Türk Milli kültürü olduğunu, “Bir tek şeye muhtacız çalışkan olmak” prensibini daima göz önünde bulundurup çalışarak, Cumhuriyetimizi dünyanın en güçlü, en itibarlı, en önde devletleri arasında bulundurmak vazgeçilmez ilk hedefimizdir. Bunun için zihnen ve bedenen ter dökmeye devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, ebediyete intikal etmiş şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz şükran duyguları ve rahmetle anıyor, Kırşehir’li halkımızın Cumhuriyet Bayramını kutluyoruz.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN