CUMHURİYETİ BİZ KURDUK, BİZ YAŞATACAĞIZ ATATÜRK VE DEVRİMLERİ EBEDİYEN YAŞAYACAK

16 Mart 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
272 defa okundu.
CUMHURİYETİ BİZ KURDUK, BİZ YAŞATACAĞIZ ATATÜRK VE DEVRİMLERİ EBEDİYEN YAŞAYACAK

10399552_10153491414353379_8523757919226451378_nCumhuriyet Halk Partisi Meclis Üyesi Yıldırım Kaya: “Atatürk Ve Devrimlerine Saldıranlara, Öfkesini ve Kinini Kusanlara ‘Dur’ Demediğimiz Sürece Bu Tür Olaylar Yaşanmaya Devam Edecektir.”
Gazetemiz 40 Arena’ da çıkan Atatürk büstüne saldırı haberi büyük es getirerek Ankara’daki Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Üyesi Yıldırım Kaya tüm basına kınama mesajı göndererek Atatürk büstüne yapılan bu çirkin olayı nefret ve şiddetle kınadığını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:
“Kırşehir İli Kaman İlçesi KURANCILI Kasabası’nda Atatürk büstüne tiner dökerek yakan ve çekiç ile parçalamaya çalışanlar kim?
Kırşehir Valisi’ni, Emniyet Müdürü’nü ve KURANCILI Belde Belediye Başkanı’nı sorumluları bulmaya ve gereğini yapmaya çağırıyorum.
Atatürk ve Devrimlerine saldıranlara, öfkesini ve kinini kusanlara ‘dur’ demediğimiz sürece bu tür olaylar yaşanmaya devam edecektir.
Kırşehir sokakları yangın yerine döndüğünde, iş yerleri göz göre göre yakıldığında, seyirci kalanların şehrimizi getirdiği tablo işte bu.
Atatürk’ün Devrimlerine saldıranlar, Atatürkçü düşünceye tahammül edemeyip düşüncenin üstesinden gelemeyenler, Atatürk büstüne saldırarak düşünenin üstesinden gelmeye çalışmaktadırlar. Bu saldırıyı gerçekleştiren her kim olursa olsun, arkasındaki esas güç, Atatürkçü düşünceye saldıran zihniyettir. Bugün sembole yapılan saldırı, yarın Atatürkçü düşünenlere yapılan saldırıya dönüşecektir.
Yetkilileri bir kez daha buradan uyarıyorum; Cumhuriyeti kuran, halkı ümmet değil millet yapan, emperyalist güçlere karşı koyan, bu günümüzü ve yarınımızı aydınlatan Atatürk ve düşüncesine yönelik saldırılara seyirci kalamazsınız. Kırşehir’imizi bu çağ dışı zihniyetlere teslim edemezsiniz.
Atatürk büstüne yapılan bu çirkin saldırıyı gerçekleştirenleri ve azmettirenleri derhal yargı önüne çıkartıp, şehrimizi tüm gözler önünde bir kez daha karalayanlardan hesap sormalısınız.
Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu olayın takipçisi olacağımızı, TBMM’de de gündeme getireceğimizi kamuoyunun bilgisine sunuyorum.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN