Cumhuriyet Orta Okulunda TEOG Geleneği Yine Değişmedi

29 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
264 defa okundu.
Cumhuriyet Orta Okulunda TEOG Geleneği Yine Değişmedi

img-20161128-wa00033 Öğrenci Tüm Soruları Doğru Cevaplayarak Türkiye Birincisi Oldu

Cumhuriyet Orta okulunda gelenek yine değişmedi. Eğitim alanında yaptığı devrim niteliğindeki yeniliklerle kısa bir sürede Kırşehir’de eşsiz bir konuma gelen Cumhuriyet Orta Okulu , başarılarına bir yenisini daha ekledi

2016-2017 eğitim yılında yapılan Temel Öğretimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavında 3 öğrenci tüm soruları doğru cevaplayarak Türkiye birincisi oldu. Derece yapan Boran Kılıç,Ayşenur Doğaner ve Selenay Güneş , büyük bir başarıya imza attı. Yoğun bir çalışma temposu ve rehberlik gurubunun farklı uygulamaları sayesinde başarıyı yakaladı.

Öğrenciler okullarında uygulanan disiplinli ve sistemli TEOG hazırlık programının kendilerini başarıya ulaştırdığını vurguladı. Okula adım attığı ilk günden itibaren eğitim hayatlarının her anlamda çok farklı bir konuma geldiğinin altını çizen TEOG şampiyonu öğrenciler başarılarının tesadüf olmadığını belirterek Cumhuriyetli olmanın gururunu yaşadıklarını belirttiler. Eğitim hayatları boyunca özel ders almadan ve dershaneye gitmeden sadece okullarında aldıkları eğitimle bu başarıyı yakaladıklarını vurguladı.

Öğrencilerinin başarılarını kutlayan Cumhuriyet Orta Okulu Müdürü Selim Erbaş çocuklarıyla gurur duyduklarını, sistemli, disiplinli ve inançlı bir çalışma programıyla Cumhuriyet Orta Okulunun istikrarlı başarısını devam ettirdiğini vurguladı.

Cumhuriyet Orta Okulu Müdürü Selim Erbaş: “Gençlerimizin gerekli destekler verildikçe inanıyoruz ki başarısız olma şansları yoktur. Bizler inanmaktayız ki herkes üzerine düşen görevi layığı ile yerine gitirirse başarıda o oranda kaçınılmaz olur. Bizler kendi alanlarımız da elimizden gelenin en iyisini yapma yolunda gayret içerisindeyiz. Gençlerimizi kendi kültürlerini öğrenmelerini ve geliştirmeleri noktasında okullarımız öğretmenlerimiz ve onların aileleri ile istişare halindeyiz.”ifadelerini kullandı.

Okullarının sınavlardaki başarılarının tüm eğitim kurumlarına örnek olmasını amaçladıklarını ve başarının tüm okullara yayılmasını arzuladıklarını belirten Erbaş yıllardır devam edilen yükseliş ivmesinin kendilerini çok mutlu ettiğini ve TEOG sınavlarında öğrencilerinin büyük çoğunluğunun çok az sayıda yanlış yaptığını paylaştı.

Öğrenciler Ailelerine, öğretmenlerine teşekkür etti.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN