CUMHURİYET OKULU ÖNÜ İZMARİT DOLU

1 Haziran 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
472 defa okundu.
CUMHURİYET OKULU ÖNÜ İZMARİT DOLU

13336225_616052878547728_1681641972_n

31 Mayıs Tütün Bırakma Gününde Cumhuriyet Okulunun Bahçesi Sigara İzmaritleriyle Doluydu

40 Arena Gazetesi olarak yaptığımız araştırmada Cumhuriyet Okulunun bahçesinde 31 Mayıs Tütün Bırakma gününde sigara izmaritlerinin olduğu görüldü. Öğretmenler öğrencilere örnek olmak yerine günün önemini unutarak bahçe ve okul önünü sigara izmaritleriyle doldurdu. Kırşehirli vatandaşlar bu konu hakkında: ” 31 Mayıs sigara bırakma günü ama öğretmenler öğrencilere örnek olmuyor. Bugünün önemini sigara içerek mi anlatacaklar. İzmaritler her yerde. Öğrencilerin önünde yanında sigara içilmemeli. Bizim bildiğimiz öğretmenler öğrencilere örnek olurlar ama sigara konusunda örnek olmak yerine gözlerinin önünde içerek başlamalarını sağlıyorlar. Öğrenciler öğretmenlerini örnek alırlar. Bu şekilde mi yardımcı olacaklar?” ifadelerini kullandı.

31 Mayıs Sigara Bırakma Gününün Önemi

Dünya Tütüne Hayır Günü (WNTD), Dünya Sigarasız Günü , Dünya Tütünsüz Günü veya Dünya Sigarayı Bırakma Günü her yıl 31 Mayıs tarihinde Dünya Sağlık Örgütü (WHO) üye devletlerince 1987 yılından bu yana tüm dünyada kutlanan önemli gündür. Bu günde, sigara kullanıcılarının 24 saat süreyle sigarayı bırakmaları teşvik edilmektedir.

Günümüzde her yıl dünya genelinde 5.4 milyon kişinin ölümüne neden olan ve yaygın bir hale gelen tütün kullanımının küresel olarak sağlık üzerine etkilerine dikkat çekilmesi amaçlanmıştır.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN