Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Hacı Tanrıbuyurdu: “Ortak Akıl İle Yerel Seçimlere Hazırlanmaktır” Dedi

7 Temmuz 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1192 defa okundu.
Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Hacı Tanrıbuyurdu: “Ortak Akıl İle Yerel Seçimlere Hazırlanmaktır” Dedi

 

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Hacı Tanrıbuyurdu Kurultay Açıklamasında İhtiyacımız kurultay değil;

“Ortak Akıl İle Yerel Seçimlere Hazırlanmaktır” Dedi

Kurultay tartışmalarının partinin enerjisini boşa harcadığının altını çizen Cumhuriyet Halk Partisi Kırşehir İl Başkanı Hacı Tanrıbuyurdu;”Cumhuriyet Halk Partisi ortak akla önem veren bir geleneğe sahiptir. Bu geleneğin en belirgin özelliği ise başarıyı da başarısızlığı da kişilerle özdeşleştirmemiş olmasıdır.” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Tanrıbuyurdu 40 Arena Gazetesi muhabirine yaptığı özel açıklamalarda şunları kaydetti; “24 Haziran seçimleri sonrası yapılması gereken onca tartışma varken, dikkatler bilinçli olarak Cumhuriyet Halk Partisi’ne yöneltilmiştir. Bu hengame arasında kurulmakta olan tek adam rejiminin temel taşları atılmaktadır.

İktidar partisinin kamu olanaklarını sonuna kadar kullandığı eşit olmayan koşullarda gerçekleşen 24 Haziran seçimi ile Türkiye’nin içine girdiği yeni dönemin en belirgin özelliği, yürütmenin tek adama bağlı hale gelmesidir.

Baskın bir biçimde alınan seçim kararı karşısında partimizin oluşturduğu “sıfır baraj” ve “Millet İttifakı”nın başarılı bir hamle olduğu herkes tarafından kabul görmüştü. Ancak seçim sonuçları, partimizin istediği düzeyde tecelli etmemiştir.

Hem partimizin aldığı oy oranları arasındaki farkı hem de halkın lehine geliştirdiğimiz bütün vaatlere rağmen seçmenin partimizden neden uzak durduğunu analiz edip, doğru sonuçlar çıkarmak, her düzeydeki yetkili organlarımızın görev ve sorumluluğundadır.

Bu görev ve sorumluluğumuzu yerine getirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Seçim öncesi partimize yönelen seçmen reflekslerinin sandığa neden yansımadığını araştırmak üzere çeşitli düzeylerde saha analizleri yaptıktan sonra, hangi adımların atılması gerektiğine karar verilecektir.

Cumhuriyet Halk Partisi ortak akla önem veren bir geleneğe sahiptir. Bu geleneğin en belirgin özelliği ise başarıyı da başarısızlığı da kişilerle özdeşleştirmemiş olmasıdır.

24 Haziran’dan önce yapılan ve herkes tarafından başarılı kabul edilen “sıfır baraj”, “Millet İttifakı” ve Sayın İnce’nin Cumhurbaşkanı adayı gösterilmesi hamlesi, Cumhuriyet Halk Partisi’nin ortak iradesinin hamlesidir. Ortaya çıkan sonuçlar, bu hamlelerin ürünleridir.

Partimizin bütün çabasına rağmen Cumhurbaşkanlığı seçimi ilk turda sonuçlanmış ve partimizin parlamentoda temsil oranı istediğimiz düzeyde gerçekleşmemiştir. Bu durumun, partimizin yetkili organlarınca tartışılmasında elbette yarar vardır ancak bu tartışmaları Genel Başkanımızın performansı üzerinde yürütmek, politik bir zafiyet belirtisidir.

BAŞARI DA, BAŞARISIZLIK DA KİŞİLERE BAĞLANAMAZ

İçine girilen bu yeni dönemde ülkemizin daha az zarar görmesi, milletimizin daha fazla mağdur olmaması için neler yapılması gerektiği partimizin her aşamadaki yetkili organları arasında enine boyuna tartışılmalı ve ortak aklın gereği olarak bir sonuca ulaşılmalıdır.

Ulaşacağımız sonuç, stratejik önemi de olan yerel seçimlere nasıl hazırlanmamız gerektiğini de işaret edecektir. Dolayısıyla İhtiyacımız kurultay değil, ortak akıl ile yerel seçimlere hazırlanmaktır.” (Haber: Didem CEYLAN)

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On