Cumhuriyet 91 yaşında

30 Ekim 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
478 defa okundu.

DSC_685029 Ekim Cumhuriyet bayramı Kırşehir ve Türkiye’nin tüm şehirlerinde büyük bir coşkuyla kutlandı.

29 Ekim Cumhuriyet bayramı Valilik binası önünde Askeri tören kıtası, Ahi Evran Üniversitesi, Polis Meslek Yüksek Okulu, ilk ve orta dereceli okullar ve resmi kurum ve kuruluşların yanı sıra Kırşehir halkının büyük bir katılımıyla başladı.

Cumhuriyet bayramı dolayısıyla Valimiz Necati Şentürk Cumhuriyet bayramının anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

Necati Şentürk Konuşmasında Türk Milleti’nin milletçe büyük bir kahramanlık örneği sergilediği İstiklal Savaşı neticesinde, milli mücadelemizin önderi Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan Cumhuriyetimizin 91. Yıldönümü’nü, bütün yurtta olduğu gibi ilimizde de büyük bir gurur ve coşku ile kutluyoruz.

Cumhuriyetimizin emanet edildiği gençlerimiz bilmelidir ki, bu vatan ve onu uygar bir ülke konumuna getiren Cumhuriyet yönetimi, Atatürk’ün önderliğinde verilen bir ölüm kalım savaşının neticesidir.

Bu büyük başarının arkasında binlerce şehit ve gazimizin kanı vardır.

Bu bakımdan, atalarımızın bizlere emanet ettiği bu büyük eserin her yönü ile gelişmesi, yükselmesi, her türlü tehlikeden titizlikle korunması noktasında bizlere ve ülkemizin geleceği gençlerimize büyük görevler düşmektedir.

Bu duygularla, Cumhuriyetimizin 91. yıldönümünde başta Ulu Önder ATATÜRK olmak üzere onun silah arkadaşlarını, vatanımızın bağımsızlığı, milletimizin birlik ve bütünlüğü için en değerli varlığı olan canını feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum. Halkımızın Cumhuriyet Bayramı’nı içtenlikle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Vali Necati Şentürk’ün konuşmasının ardından öğrenciler Cumhuriyet bayramı dolayısıyla şiirler okunmasının ardından Cumhuriyet Bayramıyla ilgili çeşitli resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.

Daha sonra Gençlik merkezi Halk dansları topluluğunun ve Halk Eğitim Merkezi halk oyunları ekibi gösterilerini sundu.

Halk oyunlarının gösterisinin ardından Askeri birlikler, Üniversite, Milli Eğitim Müdürlüğün’ce belirlenen okulların geçişi Gençlik merkezi öğrencileri, Engelliler derneği, temsilcileri, halk oyunları ekibi,  Ahi Evran Anadolu Lisesi bando takımının eşliğinde Polis Meslek Yüksek Okulu ve mehteran ekibi merasim töreni geçidi yaptılar.

29 Ekim Cumhuriyet bayramı dolayısıyla akşam saat 20.00’da  resepsiyon verildi resepsiyonda Vali Necati Şentürk gelen konukları karşıladı.

Resepsiyona Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Cumhuriyet Baş Savcısı Mehmet Şahin, Kırşehir Jandarma  Alay Komutanı Albay Murat Bulut ve çok sayıda resmi kurum ve kuruluş Müdürleri’ de bulundu.

29 Ekim Cumhuriyet bayramı resepsiyonu saat 21.30’de bitmesinin ardından resepsiyon sona erdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN