Cumhurbaşkanından Hilmi Gökçınar’a vefa ödülü

11 Ocak 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
375 defa okundu.
Cumhurbaşkanından Hilmi Gökçınar’a vefa ödülü

Cumhurbaşkanından Hilmi Gökçınar’a vefa ödülü

Kırşehirli Dernekler Federasyonu Başkanı Hilmi Gökçınar’ın da ödüle layık görüldüğü MÜSİAD Vefa Gecesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ödül alanlara şükran plaketleri törenle takdim edildi.

BENİ ONORE EDİP GURURLANDIRDI

MÜSİAD meslekte 20 yılını dolduran üyelerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı vefa gecesinde ödüllendirdi. MÜSİAD Ankara Derneği’nin Olağan Genel Kuruluyla başlayan gecede MÜSİAD çatısı altında 20 yılını dolduran üyelere teşekkür plaketi verildi. Düzenlenen gecede ödül alan isimlerden biride Kırşehirli Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Hilmi Gökçınar oldu. Ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden alan Kırşehirli Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Hilmi Gökçınar yaptığı kısa konuşmada, “Cumhurbaşkanımızın elinden böyle bir anlamlı ödül almak beni gururlandırıp, onura etti. Şahsımı bu nazik ödüle layık gören herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

DÜNYANIN 13. BÜYÜK EKONOMİSİYİZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nce (MÜSİAD) Ankara’da düzenlenen Vefa Gecesi programına katıldı. MÜSİAD Ankara Şubesi’ne kurulduğu günden bu yana emek veren, hizmet veren, katkıda bulunanlara teşekkür eden Erdoğan, hakkın, hukukun, adaletin, eşitliğin, güvenin, refahın, huzurun sağlanması için faaliyet gösteren iş adamlarını bir araya getiren MÜSİAD’a bundan sonraki çalışmalarında da başarılar diledi.

MÜSİADLILARI KUTLUYORUM

MÜSİAD Ankara Şubesi’nde 20’nci yılını dolduran ve plaketleri verilecek iş insanlarını da tebrik eden Erdoğan, milletimin bağrından çıkan MÜSİAD’ın kurulduğu günden beri istikametini bozmadan yoluna devam etmesini takdirle izlediğini belirtti. Erdoğan, “Her ne pahasına olursa olsun değil, helalinden kazanmayı, sadece kendiniz için değil, ülkemiz ve milletimiz için çalışmayı ilke edinen MÜSİAD’lıları kutluyorum” diye konuştu. Türkiye ile dünyanın dört bir yanında bu doğrultuda koşturan, mücadele veren her MÜSİAD üyesinin bugünün alperenleri konumunda bulunduğunu anlatan Cumhurbaşkanımız Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü, “Emeğinizle, üretiminizle ticaretinizle yanında örnek hayatınızla farkınızı ortaya koyduğunuz için MÜSİAD ailesi olarak her birinize şükranlarımı sunuyorum. Ekonomideki önemli rolünüz yanında milletimizin bu coğrafyadaki bin yıllık medeniyet davasına verdiğiniz katkıyla ayrıca bir teşekkürü hak ediyorsunuz. Ülkemizde ve dünyanın dört bir yanında başarılı bir iş insanı ve dava adamı olarak verdiğiniz mücadelede hep yanınızda oldum. Bundan sonra da yanınızda olmaya devam edeceğim.”

GECE GÜNDÜZ ÇALIŞIYORUZ

“Türkiye’nin üzerinde kara bulutlar toplamaya çalışanlara inat ülkemizin ufkunu aydınlatmak üzere sizlerle birlikte gece gündüz çalışıyoruz.” diyen Erdoğan, verilen emeklerin neticelerinin de alınmaya başladığını bildirdi. Cumhurbaşkanımız Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü, “Geçtiğimiz yıl ihracatı 168,1 milyar dolarla kapattık, sadece bununla kalmadık dış ticaret açığımızı da 55 milyar dolara gerileterek, önemli bir başarıya imza attık. İhracattaki artışın oldukça dengeli ve sağlıklı bir zeminde yürüdüğünü görüyoruz. Mesela 1 milyar doların üzerinde ihracat yaptığımız ülke sayısı 33’ten 37’ye çıktı. 10 sektörümüz 5 milyar doların üzerinde, 5 sektörümüz de 10 milyar doların üzerinde ihracat gerçekleştirdi. Savunma ve havacılık ürünleri ihracatında ilk defa 2 milyar doları aştık.”

DESTEKLERİMİZ SÜRECEK

Yeni yılın hemen öncesinde ve dünkü grup toplantısında her kesime yönelik destek ve teşvik müjdelerini paylaştıklarını hatırlatan Erdoğan, kredi kartı borcunu ödemekte zorlanan vatandaşlardan, sosyal destekle ayakta duran ihtiyaç sahiplerine, esnaftan sanayiciye, çiftçiden asgari ücretliye kadar her kesimin yüklerini azaltacak tedbirleri hayata geçirdiklerini belirtti. Türkiye’nin uluslararası yatırımlar açısından cazibesini korumayı sürdürdüğünü anlatan Erdoğan, “Geçtiğimiz 16 yılda ülkemize gelen uluslararası yatırım tutarı 201 milyar doları geride bıraktı. Satın alma paritesine göre, bugün dünyanın 13. büyük ekonomisi haline gelmiş durumdayız. İnşallah yıl sonunda bir üst sıraya çıkmış olacağız.” diye konuştu.

RAKAMLAR FARKLI YANSITILDI

Geçen aylarda yaşanan kur, faiz, enflasyon merkezli dalgalanmayı başta ana muhalefet olmak üzere, birilerinin milletin moralini bozma, umudunu kırma vesilesine dönüştürmeye çalıştığını ifade eden Erdoğan, rakamların farklı yansıtıldığını kaydetti. Enflasyonda son 30 yıla ilişkin resmi rakamları paylaşan Cumhurbaşkanımız Erdoğan, şu bilgileri verdi, “Önce 1989’dan başlayayım, oran 64,3 Anavatan iktidarı. Ardından 1990 oran 60,4 Anavatan iktidarı. Ardından 1991 oran 71,1 Anavatan iktidarı, tek partili dönem. Ardından koalisyonlar başlıyor. Sene 1992 çok enteresan DYP-SHP, o zaman biliyorsunuz CHP’nin adı SHP ve oran 66 enflasyon. Ve geliyoruz 1993’e enflasyon oranı 71,1 DYP-SHP. 1994 yılına geliyoruz, burada bir felaket var, iktidarda yine DYP-SHP var, felaket ne 120,3 enflasyon. Ey CHP, o zaman adın SHP, inkar ediyorsan et. Sene 1995 enflasyon 76,1 DYP-SHP hükümetleri. 1996 enflasyon 79,8 iktidar Refah-DYP. 1997 enflasyon 99,1 hükümette Anavatan ve DSP var. CHP’nin o zamanki adı da DSP. 1998 enflasyon 69,7 Anavatan-DSP ve 3’lü koalisyonlar dönemi başlıyor ve bu dönemde yine ortaklardan bir tanesi DSP ve sene 1999 enflasyon oranı burada da yine 68,8. 2000’e geliyoruz düşmüşler biraz enflasyon 39 yine aynı 3’lü koalisyon. 2001 3’lü koalisyon yine enflasyon orada da 68,5. 2002’ye geliyoruz 29,8 ile yine 3’lü koalisyondan biz devralıyoruz ve bizim dönem başlıyor. Ancak 14 yıllık dönemin ortalaması ne biliyor musunuz? Ortalamayı da vereyim, 70,3 koalisyonda 14 yılın ortalaması. Bunu ana muhalefetin tabii ki kabul etmesi mümkün değil. Kabul etmezler.”

BEN RESMİ RAKAMLARI AÇIKLIYORUM

Daha sonra AK Parti iktidarları dönemine ilişkin rakamları veren Erdoğan, şunları aktardı, “2003 biz iktidardayız, enflasyon 12,7 artık tek parti. 2004 9.4. 2005 7,7. 2006 9,7. 2007 8,4. 2008 10,1. 2009 burada ciddi manada bir düşüş 6,5. 2010 6,4. 2011 10,5. 2012 6,2. 2013 7,4. 2014 8,2. 2015 8,8. 2016 8,5. 2017 11,9. Geliyoruz 2018’e 20,3. Bizim iktidarımız döneminde en yüksek 2018. Peki 16 yılın ortalaması nedir? İşte burası önemli. 16 yılın ortalaması 9,54. Nasıl oluyor da kalkıp en yüksek enflasyon AK Parti iktidarları döneminde diyorsun. Çünkü hayatları yalan. Bunlarda dürüstlük diye bir şey yok. Ben resmi rakamları açıklıyorum. Çıksınlar sıkıysa bunlar da bu resmi rakamları yalanlasınlar.”

ÖNCEKİ AYLARDAN ÇOK DAHA OLUMLU BİR SEYRİ İFADE EDİYOR

“Hani bu ara diyorlar ya (işte konkordato şu kadar kapandı, şu kadar açıldı)” diye konuşan Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti, “Şimdi resmi rakamı açıklıyorum. Kasım ayında açılan şirket sayısı 7 bin 110. TOBB’un Başkanı da burada. Bu işleri iyi bilir. Kapanan şirket sayısı bin 112. Bu rakamlar daha önceki aylardan çok daha olumlu bir seyri ifade ediyor.”

REKORLARA İMZA ATTIK

Turizmde tarihi rekorlara imza attıkları bir yılı geride bıraktıklarını belirten Cumhurbaşkanımız Erdoğan, şöyle devam etti, “Şu anda kesinleşen rakamlara baktığımız zaman yaklaşık 40 milyon turisti ülkemizde ağırladık. Bunlar tarihi rekor. Buralara biz hiçbir zaman gelmedik. Yaklaşık 26 milyar dolar civarında da oradan gelirimiz var. Merkez Bankası rezervlerimiz başbakanlığım döneminde 136 milyar doları buldu. Bir düşüş yaşadık ama şimdi toparlanmaya başladık. Son rakam 92 milyar dolar düzeyine geldi. Milli gelirimizin yüzde 9’u olan kamu borç stokumuzun sürdürülebilirliği konusunda mali piyasalarda en küçük bir tereddüt bulunmuyor. Aynı şekilde zaman zaman yalan yanlış iddialarla istismar edilen bireysel krediler konusunda da ülke olarak gayet iyi durumdayız. Dünya ortalaması yüzde 59, gelişmiş ülkelerde yüzde 72, gelişmekte olan ülkelerde yüzde 39 olan hane halkı borcunun milli gelire oranı Türkiye’de sadece yüzde 16. Bu örnekleri çoğaltmak mümkün. Asıl vermek istediğim mesaj; Türkiye’nin demokrasisiyle, ekonomisiyle, güvenliğiyle hedeflerine doğru kararlılıkla yürümeye devam ettiğidir.”

EN BÜYÜK DESTEĞİMİZİ İŞ DÜNYASINDAN ALDIK

Erdoğan, yürüdükleri bu yolda en büyük desteği iş dünyasından aldıklarını ve alacaklarına inandığını belirterek, “İnşallah büyük ve güçlü Türkiye’yi sizlerle birlikte inşa edeceğiz.” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasını tamamlamasının ardından, MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan ve Ankara İl Başkanı Hasan Basri Acar tarafından Erdoğan’a hediye takdim edildi.

ZAMAN SU GİBİ AKIP GİTTİ

MÜSİAD eski Ankara Şubesi Başkanı İlhan Erdal da 20 yılı aşkın süredir mensubu olduğu derneğin, kendisine çok güzel hatıralar bıraktığını belirtti. Erdal, zamanın su gibi akıp gittiğini dile getirerek, şunları kaydetti, “Dünya hayatı, sonsuzluk özlemiyle çıkılan bir yolda kısa süreli bir durak. ‘Geldik, gidiyoruz.’ cümlesiyle özetlenen bir macera. Kısa bir durak diyoruz ama insan ne de çok şey sığdırmaya çalışıyor hayata. O kadar çok şey yazılıyor ki sayfalarına, unutmamamız gereken ne varsa unutur oluyoruz ve esas olanı kaybediyoruz. Bu esaslardan biri de vefa duygusudur.” Türkiye’yi, daha yukarılara daha güçlü şekilde taşımanın, herkesin boynunun borcu olduğunu vurgulayan Erdal, tüm şehit ve ebediyete irtihal etmiş MÜSİAD üyelerini, rahmet ve minnetle andığını söyledi. Konuşmaların ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da 20. yılını dolduran MÜSİAD üyelerine plaket verdi. (Haber Merkezi)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com