“CUMHURBAŞKANINA HAKARET” DAVASI BUGÜN KIRŞEHİR ADLİYE SARAYI’NDA GÖRÜLDÜ

17 Aralık 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
627 defa okundu.
“CUMHURBAŞKANINA HAKARET” DAVASI BUGÜN KIRŞEHİR ADLİYE SARAYI’NDA GÖRÜLDÜ

 

DSC_3507Haziran ve Gençlik Muhalefeti Üyesi Veysel Er sosyal medyada “Hırsız,Katil Erdoğan” manşetini paylaştığı için dün 3. kez hakim karşısına çıktı.

Türkiye’nin dört bir yanında devam eden “Cumhurbaşkanına Hakaret” davalarının biri de dün Kırşehir Adliye Sarayı’nda görüldü. Haziran ve Gençlik Muhalefeti Üyesi Veysel Er sosyal medyada “Hırsız,Katil Erdoğan” manşetini paylaştığı için dün 3. kez hakim karşısına çıktı.

Cumhurbaşkanına hakaret davasında Veysel Er’e 1 yıl ceza verildi. Verilen ceza 10 aya düşürülürken 5 yıl aynı suçu işlememek kaydı ile ertelendi.ÖDP İl Başkanı Şakir Şenol verilen sonuca itiraz etmeyeceklerini belirtti. Dava sonrasında Kırşehir Adliyesi önünde basın açıklaması yapan bir grup “Türkiye’deki  çoğu adliye bu tür davalarla dolmuş durumda. Medyada çıkan haberlere göre lise öğrencilerinden milletvekillerine kadar 250’yi aşkın kişinin cumhurbaşkanına hakaret davasından yargılandığı biliniyor. Bunların dışında basın emekçilerinin de birçoğuna hakaret davası açıldı.Yakın zamanda BirGün gazetesi emekçileri Barış İnce,Can Uğur,Berkant  Gültekin atılan ‘Hırsız,Kail Erdoğan’ manşetinden dolayı yargılanırken,aynı şekilde Cumhuriyet Gazetesi emekçisi Can Dündar bugün Çağlayan Adliyesi’nde aynı gerekçe ile ifadeye çağırıldı.

Türkiye’nin bu manzarası söyleyeceğimiz birçok şeyi özetler vaziyette.Gazetecisinden, öğrencisine kadar toplumun büyük kesimlerinde muhalif olan, gerçekler söyleyen herkesin sesi kısılmaya çalışılıyor.Sosyal medyadaki kişisel hesaplarımızı bile takibe alarak bizi baskı altına almaya çalışıyorlar. Gözümüzün önünde yolsuzluklar yapılırken, cinayetler işenirken üç maymunu oynamayı tercih etmiyoruz bu yüzden de adliye kapılarından ayrılamıyoruz.Ülkemizde ifade özgürlüğü olmamasından kaynaklı yapılan bu yargılar demokrasi,hukuk ve insan hakları adına utançtır.

İki sene önce tamda bugün 17 Aralık operasyonuyla iktidarı yaptığı yolsuzluklar adeta ortaya saçıldı.Bu adalet saraylarında asıl yargılanması gerekenler yolsuzlukları yapanlardır.Bunları manşetlerle, sloganlarla dile getiren bizler değil.

AKP iktidarı sokağı kana buluyor, kendine tehlike bulduğu muhalif kesimi tutukluyor. Bizler bu faşizm karşısında direniyoruz” ifadelerini kullandılar. Grup yaptıkları basın açıklamasının ardından Kırşehir Adliye Sarayı’ndan olaysız bir şekilde ayrıldı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On