CUMHURBAŞKANIMIZA MEKTUP

21 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
369 defa okundu.
CUMHURBAŞKANIMIZA MEKTUP

timthumbGazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Sait Yanık açmış olduğu Facebook sayfasında “Salih Çetinkaya ve Mikail Arslan’ı Bakan Olarak Görmek İstiyoruz” grubunu kurmuştu.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun da Kırşehir’e önem vermesini değerlendirerek ve 1 Kasım Seçim sonuçları ardından 7 Haziran sonuçlarına göre 52.000’den 67.000 oya çıkarılmasını düşünerek Kırşehir’in alacağı olan bir Bakanlık olarak değerlendirdi.  Bir bakan istiyoruz kampanyasını başlatan Sait Yanık tüm Kırşehirlilerden destek beklediğini  belirterek gerekçesini: Sayın Cumhurbaşkanımız RECEP TAYYİP ERDOĞAN na aşağıdaki mektubu yayınladı.

Sayın Cumhur Başkanım;

Adalet ve Kalkınma partisini 2002 Yılında Kurmuş olduğunuzda yeni Türkiye parolasıyla Hükümet olmuştunuz o dönemde sizlere Kırşehir olarak iki Milletvekili vermişti ilimiz Mikail Arslan ve Hacı Turan Mikail Bey İstanbul Büyük şehir Belediyesinde yakın çalışma arkadaşınızdı. 2004 Yılında Kırşehir’den Halim Çakır Ak Partinin Belediye başkanı Olmuş olup yine 2006 Milletvekilliği seçiminde Mikail Arslan Abdullah Çalışkanı meclise gönderildi Abdullah Bey Şu an Cumhurbaşkanlığı Külyesinde danışman yardımcılığını yapmakta. 2009 Döneminde Türkiye’nin En genç Belediye başkanı olarak seçilen Yaşar Bahçeciyi Görevine seçerek Kırşehir’e Kazandırdınız. Halk Oylamasında Anayasayı Değiştirerek  Halkın Kendi Cumhur başkanını seçsin Referandumunda %50 üzerinde oy alarak Sizlere Cumhur Başkanlığı Kapısını aralayan Ender illerden birisi olduk. Cumhur Başkanlığı Halk oylamasında Rekor düzeyde sizlerin şahsına Oy çıkarak Cumhurbaşkanlığı makamına seçerek Türkiye’nin Reisi Cumhur oldunuz. 2010 yılında Seçimlerde Abdullah Çalışkan ve Muzaffer Aslanı Meclise Gönderdik 2014 yılında yine belediye başkanımız Yaşar Bahçeciyle devam dediniz. 2015 7 Haziran’da Kırşehir halkı Milletvekilini MHP ile paylaşınca Kasım seçimlerinde ise tekrar 2-0 olarak En doğru bir tercihle Salih Çetinkaya ve Mikail Arslan’ı tekrar meclise göndererek haklı bir beklentimiz ortaya çıkmıştır Kırşehirimizin Biliyoruz ki Neşet Ertaşımızı Ahilik Kültürümüz olan Ahiliğimiz Sizlerin en derin duygularla sevgi beslediğinizi ve Mikail Arslan’ı çok yakından tanıdığınızı biliyoruz İl Başkanlığı Döneminde Türkiye’nin en kalabalık ak partinin Topluluğunu organize ederek sizlerin takdirini kazanan ve girdiği her seçimde başarılarını artıran Sayın Salih Çetinkaya’yı ikisinden birini biz Kırşehirliler olarak bakan olarak görmek istiyoruz 1999 yılında Ramazan Mirzaoğlu dışında İlimiz Kırşehir bakan yüzü görmemiştir.

Mikail bey, Salih Bey ilimize Arslanlar gibi bakan olacak bilgi birikim eğitim  terbiye, sadakat ve çalışkanlığa sahiptirler. Sizlerinde Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’nundadestek vereceğine inandığımız bu Fedakar ozanlar diyarı ahiler şehrini bir bakanla ödüllendireceğinize inanıyor Bir Kırşehirli bir gazeteci bir sivil toplum temsilcisi olarak bu isteğimize cevap vereceğinize canı gönülden inanıyoruz.

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN