CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A FAHRİ DOKTORA UNVANI

27 Mayıs 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
414 defa okundu.
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A FAHRİ DOKTORA UNVANI

CUMA NAMAZINI KILDIKTAN SONRA AHİ KÜLLİYESİ ALANINA GEÇEN CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN, KONUŞMALAR ESNASINDA YAŞANAN PROTOKOL KRİZİNE MÜDAHALE ETTİ. (ENDERHAN ÖZ - YASİN ESEN/KIRŞEHİR-İHA)

Ahi Evran Üniversitesi tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a fahri doktora unvanı verildi.
Fahri doktora töreninde konuşan Rektör Vatan Karakaya, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yıllar önce Davos Zirvesinde sergilediği asil duruşun bastırılmış duygulara öncü olduğunu söyledi. Bunun yanı sıra üniversitenin bütün bölümlerinde ahilik felsefesinin zorunlu ders olarak okutulması gerektiğini de ifade eden Rektör Karakaya, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a neden fahri doktora unvanı verildiğini şöyle açıkladı:
“Ahi Evran Üniversitesi Senatasu tarafından alınan karar gereğince, yurtlarından sürgün edilen ve çeşitli nedenlerle mazlum olanlar için gösterilen çaba ve katıldığı ortamlarda adalet ve merhamet duygularını savunarak insanlığa olan katkılarından dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a oluslararası alanda fahri doktora diploması verilmesi uygun görülmüştür”.
Kürsüye Rektör Vatan Karakaya tarafından çağrılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, katılımcıların ayakta alkışlamaları sonrası fahri doktora diplomasını aldı.
TABELA ÜNİVERSİTESİ OLACAK DİYORLARDI
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 10 yıl önce Ahi Evran Üniversitesi açıldığında, buranın tabela üniversitesi olacağını iddia edenlere şöyle yanıt verdi:
“Üniversitemiz başarısı ile göz dolduruyor. Ülkemizde ki üniversite sayını arttırmak istediğimizde garip şeylerle karşı karşıya kalmıştık. Öğrencilerimizin İstanbul’a Ankara’ya ulaşmasında sıkıntı çekebileceğini düşünüyorduk. Biz öğrencinin ayağına üniversite ve akademisyeni götürdük. Milletle hiç bir bağı olmayan ve kısır dünyaları dışına çıkamayan çevreler yeni kurulan üniversitelerin tabela üniversitesi dışına çıkamayacağını iddia etti. Bizler de öyle olmadığını gösterdik. En büyük yatırım Ahi Evran Üniversitesi, 20 bin öğrencisi ile birlikte buradaki ticari hayatı hareketlendiren bir yapı var. Burası artık bir çekim alanı haline geldi. Bulunduğu şehrin kalkıması için görev üstlenmeyen bir üniversite kuruluş gayesini tam anlamı ile yerine getirmiyordur. Şehrine faydası olmayan üniversitenin vatanına da faydası olmaz.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On