CUMHUR İTTİFAKINDA ADAY ADAYLARI ER MEYDANINDA?

29 Aralık 2022
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1910 defa okundu.
CUMHUR İTTİFAKINDA ADAY ADAYLARI ER MEYDANINDA?

CUMHUR İTTİFAKINDA ADAY ADAYLARI ER MEYDANINDA?

Geçtiğimiz günlerde Millet İttifakı’ndaki aday adaylarını analiz ettiğimizde Kırşehir kamuoyunu günlerce meşgul etmişti, hatta bazı internet siteleri kendileri haber yapmış gibi sitelerine ve sayfalarına taşımışlardı. Site ve sayfalarına taşıyan arkadaşlarımıza otuz yıllık radyocu, TV’ci ve bir gazeteci olarak emeğe saygı duyun haber kaynağınızı yazın, size bir şey kaybettirmez aksine güvenirliğiniz artar.

Millet İttifakında AK Parti ve MHP baktığımızda mevcut ve tanıdık bildik isimlerin dışında fazla bir isim göremedik sürprizler olur mu? Olur, hiç belli olmaz ama şu bir gerçek her iki partide de aday enflasyonu var yani aday bolluğu.

Salı günü MHP Kırşehir İl Başkanı Sayın Arif Kılıç’ı aradım, “Başkanım nasılsın?” dediğimde Arif Kılıç eski kurtlardan leb demeden Leblebiyi hemen anlayıp,”Gardaşım yerimde, partideyim gel bir çayımızı iç” deyip davet etti.

Biz de davete icap edip gittik. Sıcak bir karşılamadan sonra “Başkanım aday mısın?” dediğimde, “Hayır ben aday değilim. Bunu sayın Genel Başkanım Devlet Bahçeli Beye de bildirdim” dedi.

Gerekçesini sorduğumda “gençlerin önünü açmak ve 2007 yılından bu tarafa da İl Merkezinde, ne Belediye Başkanı, ne de bir milletvekili çıkarabildik” dedi.

İl Başkanı olarak bu iki hayalini gerçekleştirene kadar İl Başkanlığı görevini yürüteceğini söyledi.

MHP’nin aday adaylarını sordum, Ali Aydın Akpınar, geçen dönem Milletvekili 1.Sıra adayı, Mehmet Ay Belediye Meclis üyesi, Akademisyen Oğuz Sulusaray’dır.Dr Ahmet Hakkı ve Gökhan Güner, akademisyenlerden her zaman ismi geçenler arasında olan Prof. Dr. Ayfer Şahin, yine Ahi Evran Üniversitesi’nde akademisyen olan her kesimin yardımına koşan, yurtsuz öğrenciye yurt yolda kalana yoldaş olan genç dinamik Doç. Dr. Yakup Akyel isimlerini söylerken, MYK Üyesi İbrahim Uzun’un da aday olduğunu söylerken, benimde  görüşme yaptığım İbrahim Uzun şimdilik böyle bir aday adaylığına sıcak bakmadığını belitti.

AK Parti cephesinde ise İl Başkanı Seher Ünsal’la görüşmemizde kendilerinin böyle bir taleplerinin olmadığını, “genel merkez ne karar verirse o olur” dediğini belirtti.

Ak Partili isimler genelde hep böyle konuşurken, en gerçekçi gönlünden vekillik geçmesini isteyen Yaşar Bahçeci söyledi.

Esnaf Kefalet ve Kooperatifler Genel Müdürü Necmettin Erkan, Av. Bilgehan Altaş ve her zaman kendine yer bulan Barbaros Dulkadiroğlu  Bir çok bürokratın da istifa edip aday aday olacakları seçim takvimi başlamadan böyle bir girişimin yanlış olacağını belirttiler.

Hal hazırda mevcut Milletvekili Mustafa Kendirli’nin de vekilliğinin devamını isteyenler arasında da olsa komşusuna dahi selam vermeyeni Reis tekrar kor mu elbette bilinmez ama Kırşehir’de Ak Parti’nin oyunun düşmesinin yegâne sebeplerinden biri olduğu da gerek kamuoyu içerisinde, gerek Parti içerisinde konuşulmakta.

ORG Araştırma Şirketinin Kırşehir için yaptırmış olduğu araştırmada da Ak Parti’nin oylarının düştüğü bariz bir şekilde görülmektedir.

Sonuç olarak Her hangi bir partinin iki Milletvekilliğinin kazanması çok zor bir ihtimal. Eğer Kırşehir 2023 olarak üç milletvekilliği ile seçime giderse AK Parti, CHP birer milletvekilliği, diğer milletvekilliği için de MHP’nin şansı var. İYİ Parti’nin aday adayına bağlı olarak şansı yüksek veya MHP baraj sorununa takılırsa bir milletvekilliğini de İYİ Parti’nin alacağı kanaatindeyim.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN