ÇOCUKLARIN EĞİTİMİNE ENGEL OLANLAR KİM?

21 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
393 defa okundu.
ÇOCUKLARIN EĞİTİMİNE ENGEL OLANLAR KİM?

BogNMZ0IYAAhBV2Kırşehir’de her köşe başında mendil satan çocukların eğitimine kim engel oluyor?

Kırşehir’de son zamanlarda yaygınlaşan mendil satan çocuklar okullardan geri bırakılıyor. Çocuklar geçim sağlamak için mendil satmakla kalmıyor ayakkabı boyacılığı, çaycılıkta yapıyorlar.Çocukların eğitimine engel olanlar kim?  40 Arena  Gazete Ekibi olarak çocuklarla yaptığımız röportajda çocuklar: “ Biz mendil satarak kendi paramızı kendimiz çıkartıyoruz. Suriye’den gelen arkadaşlarımız da var. Biz böyle ev geçindirmeye çalışıyoruz.  Okumayı bizde isteriz. Bazı arkadaşlarımızın babası yok o yüzden satıyor, bazıları okul masraflarını karşılamak için satıyor, bazıları Suriye’den gelmiş para için satıyor.” İfadelerini kullandılar.

Çocukları gören Kırşehir vatandaşları duyarsız kalmayıp yardım etmeyi esirgemiyor. Vatandaşların yaptığı açıklamalarda: “ Biz görünce çok üzülüyoruz. Bazen duyuyoruz çete yaptırıyormuş ama bunları çocuklar söyleyemiyor. Her köşe başında denk geliyoruz çocuklara. Elimizden gelen yardımı yapmaya çalışıyoruz. Bizce çocuklara bu işi yaptıranları bulmak gerekir. Hallerinden belli aç, üzgün, giyecek adam akıllı kıyafetleri yok. Eğitimden uzak büyüyorlar. Dikkat ediyoruz Suriyeli çocuklarda var. Hepsi için çok üzülüyoruz. Allah yardımcıları olsun. Bunları yaptıranlar kimse Allah’ından bulsunlar.”ifadelerine yer verdiler.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On