ÇOCUKLAR YAZI DONDURMA İLE BAŞLATTI

2 Temmuz 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
428 defa okundu.
ÇOCUKLAR YAZI DONDURMA İLE BAŞLATTI

iKırşehir’de Yaz Ayının Gelmesi İle Dondurma Tarzı Süttü Tatlılar Çocukların İlgi Odağı Oldu

Kırşehir’de yaz ayının gelmesi ile büyük küçük her yaştan insan dondurma vb. tatlılar ilig odağı oldu. Bu nedenle de vatandaşlar için “dondurma tüketirken nelere dikkat etmeliyiz?” konulu bir araştırma yaptık. Yaptığımız araştırmaya göre;

Dondurmayı tüketirken nelere dikkat etmeliyiz?

Dondurma tüketilirken dikkat edilmesi gereken en önemli husus, sağlıklı ve hijyenik şartlarda hazırlanmış dondurmanın tüketilmesidir. Bunun için de dondurmanın pastörize sütten yapılması ve hijyenik koşullarda üretilmesi çok önemlidir.

Süt, mikroorganizmaların üremesi için çok iyi bir ortamdır. Sağlıksız koşullarda üretilen dondurmada bakteriler kolaylıkla üreyebilir ve zevkle yediğimiz dondurma sağlığı bozucu hale gelebilir. Bu nedenle özellikle açıkta satılan dondurmalar ve buzlu içecekler satın alınırken dikkatli olunmalı, güvenilir olmayan yerlerden, sokak satıcılarından dondurma satın alınmamalıdır.

Paketlenmiş dondurmalar ve buzlu gıdalarda ise paket üzerindeki etiket okunmalı, Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı üretim/ithalat izninin olup olmadığına, son kullanma tarihine dikkat edilmeli, izinsiz ve/veya son kullanma tarihi geçmiş ürünler asla satın alınmamalıdır.

Ayrıca bu tür gıdaların servis edildiği soğutucunun yeterli soğuklukta ve çalışıyor durumda olması da göz ardı edilmemelidir.” olarak belirledik

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN