“ÇOCUK SUSAR SEN SUSMA!”

17 Şubat 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
6946 defa okundu.

Son Yıllarda Kadınlardan Sonra Çocuklara Kadar Uzanan Tecavüz Olayları Sosyologları ve Psikologları Toplumsal Dokumuzda Dejenerasyona Götüren Nedenleri Sorgulamaya Yöneltirken,  Küçücük Bedenlere Yapılan Cinsel Taciz Olaylarının Artmasına Bağlı Olarak, Kırşehirli Vatandaşlar, “Bir Çocuğun Çıkaramadığı Ses Olalım” Diyorlar.

“ÇOCUK SUSAR SEN SUSMA!”

Bitmiyor, bitmediği gibi her geçen acı tablolar daha da çok artıyor. 3-5-6 derken her sabah uyandığımız da o acı sahnelerin sayısı artarak devam ediyor. Kadına şiddet, Hayvana Tecavüz edecek kadar aşağılık duruma düşenler yetmezmiş gibi çocuklara yapılan tecavüz olayları da her geçen gün boyut kazanıyor. Sayıları eksilmiyor çoğalıyor.

HER GÜN YENİ BİR TACİZ YENİ BİR TECAVÜZ HABERİ…

Her gün yeni bir taciz, yeni bir tecavüz haberi.

Her gün bunlara lanet ederken tecavüz haberlerinin ardı arkası kesilmiyor. Gündemlerden düşmeyen çocuk istismarı haberleri minicik bebeklere, el kadar çocuklara nasıl cinsel gözle bakılabildiği akla hayale sığmıyor. Mide bulandıran ve psikolojileri alt üst eden olayların son günlerde sayısı daha da artması ve ardı arkası kesilmeyen bu acı Olaylara sessiz kalmayan Kırşehirli vatandaşlarla özellikle de genç kızlarla ve kadınlarla Cacabey Meydanında söyleştik.

NE HALE GELDİK, NEREYE GİDİYORUZ?

Son yıllarda kadınlardan sonra çocuklara kadar uzanan tecavüz olayları sosyologları ve psikologları toplumsal dokumuzda dejenerasyona götüren nedenleri sorgulamaya yöneltirken, vatandaşlarda “hoşgörünün sevginin aydınlanmanın yeşerdiği Anadolu topraklarında bu gidişin hayra alamet olmadığına” dikkat çekiyorlar.

Benzer olayların özellikle devletin denetlemekle yükümlü olduğu yurtlarda da görülmesinin daha da işi vahim hale getirdiğine işaret eden vatandaşlar “bu olaylar bireyleri ve aileleri kendi içine kapatıyor devlete güveni zedeliyor” şeklinde uyarılarda bulunuyorlar.

  İYİ HAL İNDİRİMLERİ Mİ?, KENDİ ARZUSUYLA OLMUŞ MUHABBETLERİMİ?,

“Bu olayların bu kadar çok yayılması İyi Hal İndirimleri mi?

“Kendi Arzusuyla olmuş” muhabbetlerimi?

“Tecavüzcüsüyle evlendirilmesi doğrudur, olması gerekende budur “diyenler mi?

 “kıyafetine baksana zaten aranıyormuş” yakıştırması yapanlar mı?

Toplu taşımalarda ‘Kızım Bak, amcan çağırıyor hadi git kucağına otur” diyen ebeveynler mi?,

  “Sus Kızım Sus! Tecavüze uğradığını kimseye söyleme bizi rezil ederler” diyen Babalar mı?,

Yoksa her şeye susan, her şeyi unutan ertesi gün hayatımıza kaldığımız yerden devam eden bizler miyiz?…

ağzı kapatıldığı için kendi çığlığının basıncından kulak zarı patlayan, 3 yaşında ki minicik bedene yapılan Cinsel İstismara mı?,   

Yoksa 17 yaşında kanseri yenmiş bir genç kıza tecavüz edip kızı öldürüp gömen Üvey babaya mı? Hangisine lanet edelim” diyerek sitemlerini dile getirdi.

“3 yaşında ki kız çocuğu tecavüzden ölüyorsa başka utanca gerek yok, Hep birlikte sığarız o tabuta”

“Kadını yürüyen cinsel organ olarak gören bir beyin, tesettürüyle gizemli diye, kısa etekliye “aranıyor” diye, savunmasız küçücük bir bebeğe tecavüz edilebiliyor bu ülkede. Daha kaç tecavüz ve cinayet yaşanması gerekiyor.

3 yaşında ki kız çocuğu tecavüzden ölüyorsa başka utanca gerek yok. Hep birlikte sığarız o tabuta. Dur de artık Ülkem Dur de. Artık Sessiz kalma ve bu Aşağılıklara İdam getir” diyerek yaşanan bu olaylara tepkiler çığ gibi büyüyor.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

 

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN