ÇOCUK İSTİSMARINA HAYIR!

12 Mayıs 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
467 defa okundu.
ÇOCUK İSTİSMARINA HAYIR!

KVF_7225Çocuğun İhmal ve İstismarı İle Mücadele Eğitim Programı Düzenlendi

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube tarafından, Çocuğun İhmal ve İstismarı İle Mücadele Eğitim Programı düzenlendi.

Konferans Salonunda gerçekleştirilen programa Vali Necati Şentürk, İl Emniyet Müdürü Sıtkı Akgül, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, Çocuk Şube Müdürü Sezgin Acar ve öğretmenler katıldı.

Programda konuşma yapan Vali Necati Şentürk, ülkemizin geleceği olan çocuklarımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlamanın önemine değindi.

Çocukların ihmal ve istismarının önlenmesinde topluma büyük işlerin düştüğünü belirten Vali Necati Şentürk, “Dinimiz çocuklara çok önem vermiştir. Hz. Peygamberimiz, çok kıymet verdiği çocukları güldürmek, keyiflendirmek için omuzlarında gezdirirdi. Bizler de çocuklarımıza öyle davranmalıyız. Çocukların kalbi temizdir, iyilik doludur, kötülük nedir bilmezler. Onlar bizim geleceğimizdir. Onları en iyi şekilde yetiştirmeli, yarınlara donanımlı bir şekilde hazırlamalıyız. Onları her türlü suçtan uzak tutmalı, tertemiz olan yüreklerinin kirlenmesine müsaade etmemeliyiz. Çocuklarımızın ihmal ve istismarını önleyemezsek, sürekli sorun çıkaran ve sürekli sorunlarla karşılaşan çocuklar haline dönerler. Ülkemize sağlam bir nesil bırakmak için çocuklarımıza sahip çıkmalı, onlara gereken ilim, bilim ve ahlakı öğretmeliyiz. Bu eğitim programının hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum. ” dedi.

İl Emniyet Müdürü de konuşmasında, bu programın, çocuk ihmal ve istismarı ile ilgili olumsuz sonuçları ortadan kaldırmak için toplumu bilgilendirmek, bilinçlendirmek, farkındalığı artırmak, koruyucu önleyici tedbirleri getirmek amacıyla düzenlendiğini söyledi.

Çocuk İhmal ve İstismarı paneli, yapılan sunumların ardından sona erdi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN