ÇOCUK AYAKKABISI SEÇERKEN DİKKAT!

12 Temmuz 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
404 defa okundu.
ÇOCUK AYAKKABISI SEÇERKEN DİKKAT!

cocuk-ayakkabisi-9663Yaz Aylarında Ailelerin Çocuk Ayakkabısı Seçerken Dikkatli Olmaları Gerektiği Belirlendi

Kırşehir’de Yaz aylarında ailelerin çocuk ayakkabısı seçerken dikkatli olmaları gerektiği belirlendi. Bunun üzerine Çocuklar için ayakkabı seçmek her zaman özen gerektiren konuların başında yer alıyor. Enerjisi hiç bitmeyen çocukların hareket özgürlüğünü sınırlamayacak ayakkabılar tercih etmek ve bu tercihi yaparken de birçok faktörü aynı anda düşünmek gerekiyor. Özellikle yazın havaların ısınmasıyla birlikte doğru ayakkabı seçiminin önemi bir kat daha artıyor.

Bizde 40 arena gazetesi olarak yazın ayakkabı seçerken nelere dikkat etmeleri gerektiğini araştırdık. İşte dikkat edilmesi gerekenler;

  1. Denemeden ayakkabı almayın: Çocuğunuzun ayakkabıyı denemesi ve ayağını içinde rahat hissetmesi son derece önemli. Bu nedenle çocuğunuzla birlikte alışverişe çıkın ve kesinlikle denetmeden ona ayakkabı almayın.
  2. Yazlık çorabını unutmayın:Ayakkabıyı denetirken mutlaka o ayakkabıyla giydirmeyi planladığınız çorapla denemesini sağlayın.
  3. Zamanla açılır diye düşünmeyin:Kaliteli ayakkabılar zamanla açılmaz, o nedenle çocuğunuz ayakkabıyı ilk denediği an ayağını rahat hissediyorsa alın.
  4. Ayakkabı alışverişi için sabah saatlerini tercih etmeyin:Sabah saatlerinde çocuğunuzun ayaklarında hafif bir şişlik olma ihtimali yüksektir, o nedenle öğleden sonra ayakkabı alışverişine çıkın.
  5. Büyük ayağın numarasına göre alın:Çocuğunuzun ayaklarının ölçüleri birbirinden farklı olabilir. Bu nedenle büyük olan ayağın numarasına uygun ayakkabıyı alın.
  6. 1 cm boşluk kuralına dikkat edin:Ayakkabının içinde çocuğunuzun parmaklarının rahat etmesi önemlidir. Bu nedenle parmağıyla ayakkabının ön kısmı arasında yaklaşık 1cm’lik bir boşluk olmasına dikkat edin. Ancak bu boşluğu hesaplarken en uzun parmağı dikkate alın; zira çocuğun ayak yapısına göre baş parmağın yanındaki parmak daha uzun olabilir.
  7. Ayakkabının satış koşullarına dikkat:Ayakkabıların güneş altında uzun süre kalması, esnemeye neden olacağından açık alanda satılan ve güneşe maruz kalan ayakkabıları almamaya özen gösterin.
  8. Temizliği kolay ayakkabılar tercih edin:Çocuğunuza alacağınız ayakkabının kolay temizlenebilir olması özellikle yaz aylarında son derece önemli. Yazın terleyen ayaklara karşı kolay temizlenen ayakkabılar hayatınızı kolaylaştırabilir.
  9. Ayağını terletmeyecek ayakkabılar seçin:Çocuğunuzun ayakkabıyı nerede giyeceğine uygun olarak ayağını terletmeyecek modeller tercih etmeye özen gösterin.
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On