CİHAZLAR SEMİNERLERLE TANITILIYOR

8 Ağustos 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
273 defa okundu.
CİHAZLAR SEMİNERLERLE TANITILIYOR

1

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Merkezi Araştırma ve Uygulama Laboratuarında bulunan cihazlar seminerler ile tanıtılıyor.

 

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Merkezi Araştırma ve Uygulama Laboratuarında Laboratuar bünyesinde bulunan cihazları tanıtım amacıyla bir seminer düzenlendi. Talep eden tüm öğretim üyeleri ve idari personelin katılımına açık olarak düzenlenen seminer, laboratuarda görev yapan uzmanlar tarafından verildi. GPC – SEC (Jel Geçirgenlik Kramatograpisi), Spektrofotometre UV-Visible ve Floresans Spektrometre, Ulusal Yüksek Başarımlı Hesaplama Sistemi hakkında katılımcılara bilgiler verilen seminerde cihazların çalışma mantıkları, hangi numunelerden ölçüm alabilecekleri (katı, sıvı, gaz, yüzey, numune içi vs.) kullandıkları sarf malzemeler, hizmete ne zaman sunulabilecekleri ve hitap ettikleri hedef kitleler hakkında da bilgiler sunuldu.
Laboratuar yöneticileri, önümüzdeki günlerde laboratuarda bulunan diğer cihazlar için de bu tür seminerler düzenleneceğini belirttiler. Laboratuarda bulunan cihazların çalışma mantıkları ve diğer bilgilerin aktarıldığı seminerlere katılmak isteyen Ahi Evran Üniversitesi öğretim üyesi/elemanı veya personeli, Merkezi Araştırma ve Uygulama Laboratuarı yönetimiyle iletişime geçerek seminer tarihleri hakkında bilgi alabilecek.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN