CİĞERİMİZ YANDI, BUNA CAN DAYANMAZ

7 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
286 defa okundu.
CİĞERİMİZ YANDI, BUNA CAN DAYANMAZ

daglica-haber2_sectionbottomleft

PKK’yı bir gecede yok edecek ordumuz var, SONUÇ iki ayda 70, bir gecede onlarca şehit…

Son iki aydır 70 evladını toprak eden Türkiye’nin ciğeri bir gecede onlarca şehitle bir kez daha yandı. Ancak devlet adamlarının ‘Sabır’ demesi Kırşehir’de vatandaşların tepkisine neden oldu.

 

Türkiye genelinde son iki ayda 70 şehit verildi, Kırşehir ise bir ayda 2 evladını şehit verdi. 7 haziran seçimlerinin ardından yaşanan ve bir türlü bitmek bilmeyen PKK’nın kanlı operasyonu artık vatandaşın canına tak etti. Her geçen gün ‘asker ya da polis şehit edildi’ haberlerinin kamuoyunun gündemine oturmasıyla vatandaşlar TV ve haber izlemekten kokar oldu.

“Çözüm süreci diyerek dağdaki teröristi güçlendirdiler” diyerek isyan eden Kırşehir halkı “Artık yeter, kan gövdeyi götürür oldu. Bizim askerimiz, polisimiz böylesi kumpaslara gelecek evlatlar değil. Bu dönen oyunlar bitsin. Biz elma armut büyütmüyoruz, biz evlat büyütüyoruz evlat. Kolay büyümüyor bu evlatlarımız. Mecliste boy gösterenlerin çocukları Avrupalarda gününü gün ederken burada iki gariban vatandaşın evladı asker, polis şehit ediliyorsa bu ülkede adalet adına merhamet adına hatta devlet adına bir şey kalmamıştır. Kaç aydır haberleri izliyoruz, hep gariban ailelerin evlatlarını şehit düşmüş olarak görüyoruz. Şehitlerin içlerinden hiç bir Milletvekili ya da Bakan çocuğu yok hep gariban hep millet çocuğu. Madem bu ülke hepimizin neden meclis bünyesinden birinin evladı şehit düşmüyor. Elbette hiç bir ana babanın içinin evlat acısıyla yanmasını istemeyiz. Ama olan da hep garibana oluyor, sonra da ekranlarda boy gösterip oy istiyorlar, 400 milletvekili hesabı yapıyorlar. Siz hele 400 evladınıza sahip çıkın da ondan sonra 400 milletvekili isteyin.

PKK’yı bir gecede yok edecek ordumuz var, sonuç iki ayda 70, bir gecede onlarca şehit

Tepkilerini çığ büyüten vatandaşlar “Devlette gevşeklik var. Eskiden askeriyeden korkuluyordu, şimdi devlet askerin elinden salahiyeti aldı. Bu ana kuzularına yazık değil mi? Hepiniz bir araya gelin. Bu böyle olmaz ki, yine şehit haberleri geliyor. Bir gecede 20 evladımız öldü. Yazık değil mi bu ana kuzularına. Devletin baskı yapması, bir araya gelmeleri lazım. Hiçbiri de birbirinin yanına gelmiyor, evlatlarımız ölüyor, devlet büyüklerimiz izliyor. Ne olacak bu ülkenin hali böyle? Çözüm süreci adı altında PKK’lılar dağdan indi şehre. Bilinen yolları mayınladılar. Şehirde yapılandılar. Çözüm süreci diyerek dağdaki teröristi güçlendirdiler. Bu yapılandırmayı şehrin içinde de güçlendirdiler. Dağı unutturup şehir içinde kendilerini geliştirdiler. İşte çözüm süreci diyerek başlattıkları barış sürecinin sonucunu görsünler.

PKK’yı bir gecede yok edecek ordumuz var, ancak elde ettiğimiz sonuca baktığımızda iki ayda 70, bir gecede onlarca şehit görüyoruz. Bunda sen bir hak bir adalet gözetebilir misin? Biz vatandaş olarak geceleri rahat uyuyamıyor, TV’yi açamıyoruz, ya evladı asker polis olanlar ne yapsın? Her günleri diken üstünde. Diken üstünde durarak, ‘Acaba benim evladım mı?’ diyerek yaşıyorlar. Bizi bu şekilde yaşatan devlet büyüklerimiz de vekil sayısı peşine düşüyor. Bu hak mıdır, adalet midir, hiç mi öte tarafı düşünmez bu insanlar?

O şehit çocuğu babasıyla maça gidebilirdi

Geçtiğimiz gün Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun bir şehit çocuğunu maça götürmesine tepki gösteren vatandaşlar, “Boşuna bunlarla bizim gözümüzü boyamasınlar. Sen verilen şehitlere göz yum sonra çocuğunu al maça götür. Yav bizim Polisimiz cebinde taşıdığı vasiyetiyle şehit edildi. Artık öyle bir millet olduk ki askerimiz polisimiz cebinde vasiyet taşır oldu. Hem vasiyette ne yazıyordu: ‘Ben ailemi Devlete değil, önce Rabbime, sonra Millete emanet ediyorum’ diye yazıyordu. Şimdi kalkıp şehit çocuğuyla futbol sahalarında boy gösteriyorlar, sen o çocuğun babasının yerini alabilir misin? Sen şehit çocuğunu maça götüreceğine bu çocukların babalarının hayatta kalmalarını sağla da kendi babalarıyla gitsinler maça” diyerek haklı tepkilerini sundu.

Sosyal medya siyaha büründü

Sosyal medya üzerinden de tepki gösteren vatandaşlar profil ve kapak resimlerini siyaha boyadı. Vatandaşlar gün boyu ekranlarında şehitlerin resimlerini ve yaşantılarından kesitleri paylaştı. Sosyal medyada millet olarak birlik içinde olmayı dile getiren vatandaşlar vatan evlatlarının şehit edilmesinde parmağı olanlara da suskunluğunu koruyan devlet büyüklerine de lanet yağdırdı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN