CİĞER FİYATI ETLE YARIŞIYOR

2 Şubat 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
207 defa okundu.
CİĞER FİYATI ETLE YARIŞIYOR

CİĞER FİYATI ETLE YARIŞIYOR

Eskiden çok ucuz olan sakatatın fiyatı cep yakıyor. Özellikle ciğer fiyatının şimdilerde et ile yarışıyor olması vatandaşın tepkisini çekiyor.

SAKATAT FİYATI ETE YAKLAŞTI

Sakatat fiyatlarının et ile yarıştığını belirten Vatandaşlara hizmet veren Sakatatçılar, eskiden sakatatın 5 ile 10 lira arasında değiştiğini, şimdilerde ise et ile yarıştığını söyledi. Özelikle ciğer fiyatlarının 35 lira olduğunu belirten sakatatçılar, en çok rağbet gören ürünlerin ciğer, kelle ve bağırsak olduğunu belirtti.

YÜKSEK FİYATLAR SAKATATA İLGİYİ AZALTTI

Konu ile ilgili konuşan sakatatçı esnafı, “Eskiden sakatat fiyatları oldukça uygundu yani 5 ile10 lira arasında değişiyordu. Şimdilerde ise en ucuzu 10 lira mesela dana böbrek 10 lira, dana dalak 5 lira, kuzu böbrek 20 lira, ciğer 35 liradır. Ciğer bir senedir 35 liradır. Etin fiyatı 42 liradır. Sakatat fiyatları et fiyatlarına oranla yüksektir. Yani insanlar sakatat fiyatlarını görünce et almayı tercih edebiliyorlar. Vatandaşın alım gücü kalmadığı için işlerimiz bilindiği üzere durgundur. Ayrıca işlerin düşük olmasına oranla en çok rağbet gören ürünler ise kelle, bağırsak ve ciğerdir.” İfadelerini kulandı.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com