“ÇİFTÇİYE MAZOT 1,8 LİRA OLACAK”

23 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
496 defa okundu.
“ÇİFTÇİYE MAZOT 1,8 LİRA OLACAK”

CHP_LOGOCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ nun açıklamasını yaptığı beyannamesinde çiftçiye mazotun 1.8 lira olacağını açıkladı.

Çiftçi kardeşim. Ekonomide biliyorum sorun olduğunu. Mazotu sana 1,5 liradan vereceğimizi söylemiştim. Çiftçi kayıt sistemine göre. Kimin ne kadar ekeceği, ne kadar yakıt kullanacağı belli. Buna göre mazotu sadece dolardaki artış nedeniyle 1 lira 80 kuruştan vereceğiz. Her kuruşu hesaplıyoruz.

Bugüne kadar orman köylüsüyle ilgili hiçbir şey denmedi. Kişi başına gelirin en az olduğu kesimdir orman köylüleri. orman genel müdürlüğü kaçak işçi gibi çalıştırır onları. Bu uygulamaya son vereceğiz, orman genel müdürlüğü seni çalıştıracak, sigortalı yapacak ve sen çalışacaksın ve zamanı geldiğinde emekli olacaksın. Sana bu hakkı biz vereceğiz.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamasını yaptığı beyannameden sonra çiftçiliğin fazla olduğu Kırşehir’de ki vatandaşlar;” İnşallah verdikleri sözü tutarlar. Bizler geçimimizi çiftçilikle sağlıyoruz. Mazotun ucuzlaması bizi çok rahatlatacak. Kazandığımız paranın yarısını mazota veriyoruz ” ifadelerinde bulundular. 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN