ÇİFLİKBALA GÖLETİ İÇİN İLK ADIM ATILDI

26 Ağustos 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
486 defa okundu.
ÇİFLİKBALA GÖLETİ İÇİN İLK ADIM ATILDI

kirsehir-1-salih-cetinkaya

’Çiflikbala Göleti Kapalı Sulama Sistemi’ projesi DSİ Genel Müdürlüğünde görüşüldü.

 

Ak Parti Kırşehir Milletvekili olarak seçilen ve seçildikten hemen sonra Kırşehir il-ilçe ve de köyleri için sürekli yatırım peşinde koşan Milletvekili Salih Çetinkaya, Kırşehir’in gönlünü ve duasını almaya devam ediyor.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Kırşehir Kaman ilçesine bağlı 6 köyün yaklaşık 22 bin dönümlük sulama arazisini teşkil edilecek 250 milyon lira  yatırım bedelli kapalı sistem sulama projesi için ilk adım atıldı.

DSİ Genel Müdürü Ali Rıza Diniz’i makamında ziyaret ederek proje etüt çalışmaları hakkında bilgi alış verişinde bulunan Ak Parti Milletvekili Av. Salih Çetinkaya’nın takibi ve özverili çabasıyla, Kaman ilçesine bağlı Yukarıçiflik, Değirmenözü, Hamit,Kırdök, Çalıburnu ve Hanyeri köylerinin sulama arazilerini kapsayan Çiflikbala sulama göletinden  borulu sisteme dönüştürülmesi ile alakalı proje hayata geçirilecek.

Projenin DSİ tarafından yenilenme çalışmalarının yapıldığı ve sulama birliğiyle anlaşmaya varılması ,çiftçilerimizden istenilen %1’lik katkı payının toplanması halinde, kapalı sistem sulama projesinin hayata geçirilmesinde önemli bir adım atıldığı vurgulayan Milletvekili Çetinkaya;”Çiflikbala Göleti Kapalı Sulama Sistemi’’ olarak adlandırılan yaklaşık 250 milyon lira keşif bedeli olan bu proje DSİ tarafından başlatılacak. Bölgede su ve sulama konusu büyük önem taşıyor. Bu kapsamda, sulama birliğinin de desteklediği sistem ile su kayıpları en aza indirilecek hatta sıfırlanacak. Ayrıca, çok büyük bir sulama sisteminin kapalı sulama sistemine alınmasıyla su daha etkin şekilde kullanılacak ve çiftçiler arazilerini daha verimli kullanma imkanı elde edecekler.

Takriben 250 milyon lira keşif bedeli olan bu proje ile bölge halkının tarımsal sulamada su kayıpları önemli ölçüde önlenip,su tasarrufu sağlanacağını bildirildi.

Milletvekili Çetinkaya Çiflikbala Göleti Kapalı Sistem Sulama projemiz Kaman’ımıza, köylerimize, çiftçilerimize şimdiden hayırlı olsun’’ dedi.

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN