Çiçekdağı MYO yeni binasına kavuşuyor

15 Temmuz 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2239 defa okundu.
Çiçekdağı MYO yeni binasına kavuşuyor

Kırşehir Milletvekili Abdullah Çalışkan Çiçekdağı MYO’nun yeni hizmet binasının yatırım programına alındığını bildirdi.

Çiçekdağı MYO yeni binasına kavuşuyorAK Parti Kırşehir Milletvekili Abdullah Çalışkan, Ahi Evran Üniversitesi Çiçekdağı Meslek Yüksek Okulu’nun (MYO) yeni hizmet binasının yatırım programına alındığını bildirdi.

Çalışkan, yaptığı yazılı açıklamada, ilk ve orta öğretimde gerek okullaşma gerekse eğitim kalitesi ile başarılı olan Kırşehir’i, yüksek öğretimde de en üst düzeye getirmek için çalışmaların son hızla devam ettiğini belirtti.

Çiçekdağı MYO’nun eğitim hizmetini, mülkiyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı’na ait kütüphane olarak tasarlanan bir binada verdiğini vurgulayan Çalışkan, şunları kaydetti:

“Meslek yüksek okuluna çok elverişli olmayan bu binanın yerine yeni bir bina yapılması için girişimlerimiz sürmekteydi. Üniversite rektörlüğümüz ile yürüttüğümüz çalışma ile 2014 yılı yatırım programında yer alan rektörlüğümüzün Derslik ve Merkezi Birimler Projesi kapsamında Çiçekdağı Meslek Yüksek Okulu yapım işinin de dahil edilmesi ve bunun için ek ödenek tahsis edilmesini talep ettik. Başvurunun ardından yatırım programına alındı. Yapılacak olan meslek yüksek okulu binamızın şimdiden Çiçekdağı’na ve üniversitemize hayırlı olmasını dilerim.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN